Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Podatek drogowy w Holandii

Podatek drogowy w Holandii

 Holenderskie przepisy mówią o tym, że kierowca samochodu poruszającego się po Holandii powinien opłacać podatek drogowy. Dotyczy to osób zameldowanych na terenie kraju.

W Holandii obowiązuje podatek drogowy od pojazdów zmotoryzowanych oraz podatek od posiadania samochodu osobowego. Pierwszy z nich opłacany powinien być co miesiąc lub co kwartał, natomiast drugi jest jednorazowy i opłaca się go przy okazji rejestracji pojazdu.

Podatek drogowy muszą opłacać osoby zameldowane na terenie Holandii (każdy, kto przebywa w Holandii w okresie powyżej 3 miesięcy, ma obowiązek meldunku, jednak jego brak zazwyczaj nie ponosi się żadnych konsekwencji). Jeżeli natomiast stała praca w Holandii trwa powyżej 4 miesięcy, by uniknąć kar, bezpieczniej podatek opłacać, nawet jeżeli auto jest zarejestrowane na polskich numerach, a osoba je używająca nie jest jego właścicielem (chyba że właściciel samochodu uregulował tę kwestię).

Kwota podatku drogowego zależy od wagi samochodu oraz rodzaju paliwa. Rejestracji auta dokonuje się w urzędzie skarbowym.

Kontrole samochodów przeprowadza urząd skarbowy (Belasting) lub urząd celny (Douane) odbywają się one na drogach poprzez zatrzymanie samochodu w punkcie kontrolnym.

Karą za brak wniesienia podatku drogowego jest konieczność opłacenie zaległości oraz grzywna od 100 do 300 euro.

Zwolnienie z podatku drogowego należy się osobom, które otrzymały je na podstawie wniosku (ponieważ pracują dla nieholenderskiego pracodawcy, który udostępnia auto służbowe zarejestrowane za granicą lub są właścicielami auta na zagranicznej rejestracji). Dodatkowo zwolnienie przysługuje osobom, które podjęły w Holandii pracę sezonową lub tymczasowo w niej przebywają.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!