Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Początki w nowej pracy za granicą

Początki w nowej pracy za granicą

Pierwszy dzień nowej pracy, szczególnie za granicą, może okazać się bardzo stresujący. Stresu można jednak uniknąć dzięki odpowiedniemu przygotowaniu.

Najważniejszą zasadą jest czas: nie spóźnij się! Przyjście do pracy pierwszego dnia spóźnionym automatycznie sprawia, że jesteśmy odbierani negatywnie. Zaraz po punktualności, drugą zasadą jest wygląd. W zależności od wykonywanej pracy wymagany ubiór może być różny, dlatego najlepiej zapytać o niego podczas podpisywanie umowy. Jeżeli nie wiemy jak się ubrać, najlepiej wybrać neutralny strój, np. jeansy i bluzka w jednym kolorze. Najważniejsze jest, żeby twoje ubranie nie było brudne, ani zniszczone. Jeżeli Twoja w twojej pracy nosi się ubrania „do zniszczenia”, warto podczas pierwszego dnia ubrać się normalnie, jednak mieć je ze sobą w torbie.

O czym powinieneś pamiętać? Na pewno nie możesz zapomnieć o zabraniu wszystkich ważnych dokumentów: dowodu osobistego lub paszportu, umowy o pracę oraz uprawnieniach wymaganych w danym zakładzie.

Pierwszego dnia w pracy możesz czuć się niekomfortowo – nieznani ludzie, pomieszczenia. Niepewność warto ukryć pod osłoną uśmiechu. Bądź uśmiechnięty i życzliwy dla innych, istnieje duża szansa, że tak samo będą się odnosić do Ciebie.

Po przyjściu powinniśmy zapoznać się ze swoim stanowiskiem pracy. Prawdopodobnie wszystkie istotne rzeczy wytłumaczy nam kierownik lub inny pracownik. Na tym etapie najważniejszy jest kontakt z nim oraz zrozumienie naszych zadań, dlatego jeżeli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się i dopytuj!

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!