Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Płatne autostrady w Niemczech – już niedługo także dla samochodów osobowych

Płatne autostrady w Niemczech – już niedługo także dla samochodów osobowych

W niemieckim urzędzie zapadła decyzja o tym, że opłaty za przejazd samochodem osobowym po autostradach zostaną wprowadzone w roku 2019.

Za przejazd autostradą w Niemczech płaci się już od 2005 r. Od tego roku opłat muszą dokonywać jedynie samochody ciężarowe. W 2015 r. został przedstawiony projekt ustawy, zgodnie z którym do opłat miały zostać włączone również samochody osobowe. Ze względu na oskarżenia o dyskryminacji kierowców z innych krajów, przez propozycję równoczesnego zmniejszenia podatków od pojazdów dla obywateli niemieckich, w związku z czym koszty za przejazdy autostradami by się im zwracały, ustawa została zgłoszona do Komisji Europejskiej.

Pomimo zastrzeżeń innych krajów Europejskich, niemieckiemu ministrowi transportu Alexandrowi Dobrindtowi rok temu udało się przekonać parlamentarzystów do wprowadzenia opłaty za przejazd autostradami również dla samochodów osobowych, głównym argumentem było to, że inne kraje europejskie również pobierają podobne opłaty.

Obywatele Niemiec będą musieli płacić za korzystanie z autostrad, których łączna długość wynosi 13 tys. km oraz pozostałych dróg o długości 39 tys. km. Osoby przyjezdne zobowiązane będą do opłat jedynie za użytkowanie autostrad. Zrezygnowano z pełnej rekompensaty dla kierowców niemieckich, jednak pomysł obniżenia podatków od pojazdów został utrzymany.

Koszt za przejazd autostradą będzie wynosił od 2,5 do 50 euro. Obywatele niemieccy będą musieli opłacać około 67 euro rocznie, natomiast cudzoziemcy będą mieli szansę kupić na przykład karnety dziesięciodniowe w cenie od 5 do 15 euro lub dwumiesięczne w cenie od 16 do 22 euro, przy czym obywatele innych państw nie zapłacą rocznie więcej niż 130 euro.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!