Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Obywatele Niemiec pracują za dużo!

Obywatele Niemiec pracują za dużo!

Rynek pracy nieubłaganie się rozwija, powstają nowe gałęzie gospodarki, nowe zawody, z czym wiąże się konieczność powstawania nowych przepisów i regulacji. Skąd to wynika? Okazuje się, że w ciągu życia człowiek ma do czynienia z tyloma bodźcami w życiu codziennym i zawodowym, że zaczyna przez to chorować. Duży wpływ na to mają również ograniczenie ruchu przez prace siedzące, brak czasu na odpoczynek i niezdrowe odżywianie.

Przemęczenie pracą można zaobserwować na przykładzie Niemców, którzy aby zarabiać jak najwięcej stale się dokształcają oraz podejmują pracę w kilku miejscach naraz. Okazuje się, że przez to Niemcy pracują za dużo, nieustannie muszą radzić sobie z sytuacjami stresowymi, są zmęczeni psychicznie oraz fizycznie. Przekłada się to na ich życie prywatne i chęci do pracy, co w rezultacie prowadzi do tzw. wypalenia zawodowego, zwiększenia liczby zwolnień chorobowych, nadużywaniem alkoholu oraz wzrostu liczby wypadków w pracy.

O niezbyt dobrym stanie obywateli niemieckich podejmujących działalność zarobkową świadczy raport przygotowany przez Federalne Ministerstwo Zdrowia w Niemczech, według którego znacznie zwiększyła się w ciągu ostatnich lat liczba zwolnień chorobowych. Najwięcej zwolnień wynika z przemęczenia oraz stresem, przez które pracownicy nie są w stanie lub nie mają ochoty wykonywać swoich obowiązków. W związku z tym politycy Lewicy proponują realizowanie w zakładach pracy programów antystresowych i wprowadzenie odpowiednich przepisów, chroniących lepiej pracownika.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!