Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

NORWEGIA: NORWEGIA W DZIESIĄTCE NAJLEPSZYCH KRAJÓW DLA EXPATÓW

NORWEGIA: NORWEGIA W DZIESIĄTCE NAJLEPSZYCH KRAJÓW DLA EXPATÓW

Za sprawą przeprowadzonego badania przez HSBC, we współpracy z firmą YouGov, powstał ranking najlepszych krajów dla expatów, wśród których w pierwszej 10 zadebiutowała Norwegia ze średnim rocznym dochodem 97,486 dolarów.

W badaniu udział wzięło 27 tysięcy expatów ze 190 państw, których zapytano, jak żyje się i pracuje w kraju, do którego jakiś czas temu emigrowali. Przeanalizowano ich rozwój kariery, zarobki i pracownicze benefity. Odpowiadali oni na pytania, czy łatwo jest w tym kraju założyć własną działalność gospodarczą, na jakie oszczędności mogą sobie pozwolić i jak oceniają stabilność polityczną i gospodarczą państwa, w którym aktualnie mieszkają.

Norwegia atrakcyjna dla imigrantów

Średni roczny dochód w Norwegii wynosi 97,486 dolarów, podobnie jak w Niemczech i Bahrajn na Bliskim Wschodzie. Kraj ten do tej pory był jednak niedoceniany przez expatów, a obecność na liście NAJLEPSZYCH KRAJÓW DLA EXPATÓW jest jego debiutem. HSBC oceniło poprawę w kategorii równowaga na linii praca - życie prywatne na największą w porównaniu do pozostałych krajów. Aż 87% badanych zwróciło uwagę na ten aspekt i zadeklarowało, że łatwo udaje im się znaleźć równowagę pomiędzy życiem prywatnym i pracą w Norwegii.

Na liście po raz pierwszy znalazła się również Wielka Brytania, jednak badanie zostało przeprowadzone przed referendum w sprawie Brexitu. Osoby ukierunkowane na rozwój kariery potencjał dostrzegają w Hongkongu oraz Singapurze. Najlepiej ocenianym przez respondentów krajem okazała się… Szwajcaria i to drugi rok z rzędu.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!