Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemieckie plaże — gdzie wybrać się na urlop? 

Niemieckie plaże — gdzie wybrać się na urlop? 

Lato trwa i pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się, gdzie warto pojechać na krótszy lub dłuższy urlop, tak aby móc spędzić trochę czasu w przyjemnych okolicznościach. 

Dziś podpowiadamy Wam, nad jakie plaże w Niemczech warto się wybrać! 

  

Często mieszkańcy Niemiec nawet nie wiedzą, jakie piękne miejsca mają pod nosem i szukająca atrakcji poza granicami kraju. Tymczasem mamy dla Was propozycję 5 najciekawszych niemieckich plaż, idealnych na odpoczynek. 

  

Usedom, Meklemburgia

To ponad 40 kilometrów linii brzegowej, przy której znajdziecie piękne, piaszczyste plaże. Możecie tu liczyć na kąpieliska cesarskie i bursztynowe, ale również kurorty bałtyckie. Zdecydowanie odnajdą się tu osoby, które cenią sobie spokój i brak wszędobylskiego tłumu. Ponadto znajduje się t naprawdę wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych turystów. Dodatkowo serwują pyszne jedzenie! 

 

Amrum, Szlezwik-Holsztyn  

Po Niemiecku Schleswig-Holstein. Piękna wyspa znajdująca się na Morzu Północnym. Znajduje się w dziesiątce największych wysp w Niemczech. Znajdziecie tu imponującą ławicę piaskową, która liczy około 10 kilometrów kwadratowych, a do tego wydmy. Plaże są wyjątkowe, a roślinność i zwierzaki zamieszkujące te tereny z pewnością Was zaskoczą. 

 

Juist, Dolna Saksonia

Jedna z niewielu zamieszkałych wysp wschodnio-fryzyjskich. To zdecydowanie jeden z ciekawszych punktów północnych Niemiec. Nie przesadzamy, mówiąc, że tu poczujecie się po prostu jak w pięknym filmie. Obrazy powalają, a lampka wina przy zachodzącym słońcu tej wyjątkowej plaży z pewnością zostanie w Waszej pamięci. Ta niewielka wyspa (17 kilometrów) to ciągnąca się przez całą długość plaża piaszczysta. Nie przyjedziecie tu samochodem, za to pojeździcie konno. 

 

Rügen, Meklemburgia

Duża, turystyczna wyspa, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Plaża, kąpieliska, parki i wyjątkowe widoki. Kiedy już odwiedzicie te okolice, nie przegapcie kurortu Binz. Ciekawostka jest taka, że to właśnie tu zobaczycie piękne lasy bukowe, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO! To również dosyć bezpieczna wyspa pod względem pogody. Już w maju możecie się spodziewać letnich upałów. 

  

 Chiemsee i Bodensee Bawaria

Chiemsee — mówią na nie morze bawarskie i jest pełne pięknych piaszczystych plaż. Główna zaleta jest taka, że jest równie pięknie co nad Bałtykiem, czy Morzem Północnym, ale nieco bliżej centralnej części. Podobnie w kwestii jeziora Bodensee. Okazuje się bowiem, że wyjątkowych plaż warto szukać również w okolicach niemieckich jezior. 

 

To zaledwie cześć wakacyjnych celów podróży, które warto obrać w Niemczech. Postanowiliśmy jednak wybrać te najbardziej atrakcyjne z naszej perspektywy. Miłego wypoczynku! 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!