Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemiecka emerytura

Niemiecka emerytura

Kwota średniej emerytury w Niemczech wynosi 820 euro. Po przeliczeniu na złote jest to około 3,5 tysiąca. Koszty życia za naszą zachodnią granicą są jednak wyższe niż w Polsce, więc okazuje się, że wielu starszych ludzi w Niemczech zmuszonych jest żyć skromnie.

Wysokość emerytury w Niemczech jest zależna od okresów ubezpieczenia danego pracownika i osiągniętych w tym czasie dochodów. Wiek emerytalny wynosi tu obecnie 65 lat zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Stopniowo jest on zwiększany i do 2031 r. ma być podniesiony do 67 lat. Z wyjątkiem osób, które przepracowały ponad 45 lat, dla których wiek emerytalny może się zmniejszyć do 63 lat.

Poziom życia w Niemczech jest bardzo wysoki. Osoby pracujące w tym kraju mogą dużo zarobić, niekoniecznie oznacza to jednak wysoką emeryturę w przyszłości. Tych, którzy przeszli na emeryturę jest w Niemczech ponad 8 milionów. Wielu z nich narzeka na kwoty wypłacane im przez państwo. Niemal połowa emerytów w Niemczech otrzymuje emeryturę wynoszącą mniej niż 800 euro. W większości dotyczy to kobiet. Łącznie ponad 60% emerytów otrzymuje poniżej 1000 euro.

Urzędnicy tłumaczą tak niskie kwoty krótkim czasem odprowadzania składek emerytalnych i twierdzą, że większość z osób otrzymujących niewielkie wypłaty z funduszu prowadzą działalność gospodarczą, lub po prostu osiadają inne źródła dochodu. Te informacje nie były w żaden sposób weryfikowane, więc czy faktycznie tak jest, możemy się jedynie domyślać.

Wśród sceptycznie nastawionych do tych wyjaśnień polityków padła propozycja zwiększenia kwot emerytury niemieckiej o połowę, aby zachęcić wcześniej ludzi do pracy, co pozwoli na normalne funkcjonowanie po przekroczeniu wieku emerytalnego.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!