Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy - wydłużenie terminu składania zeznania podatkowego!

Niemcy - wydłużenie terminu składania zeznania podatkowego!

Mimo że nie każdy w Niemczech ma obowiązek złożenia deklaracji podatkowej, to wiele osób to robi. W Niemczech zeznanie podatkowe należy złożyć do ostatniego dnia lipca.

Uwaga! Osoby chcące rozliczyć rok 2019, musiały złożyć deklarację do 31 lipca 2020! Jeżeli jednak podatnik korzysta z pomocy doradcy podatkowego lub stowarzyszeń od wsparcia podatkowego, ma on możliwość rozliczyć się do końca lutego 2021 roku.

Przypominamy, że osoby, które należą do I klasy podatkowej w Niemczech i mają tylko jedną pracę — nie muszą rozliczać się z fiskusem. Również małżeństwa w zestawieniu IV i IV klasy podatkowej, nie będą musiały się rozliczać.

 

Spóźnienie

Osoby, które zwlekały ze złożeniem deklaracji i przekroczyły termin, będą musiały złożyć wniosek w urzędzie o wydłużenie czasu na zdanie dokumentacji.

Składając wniosek o przedłużenie okresu złożenia deklaracji, musimy pamiętać o uargumentowaniu spóźnienia. Do argumentów, które będą honorowane, należą m.in.: choroba, przeprowadzka, życiowe przeszkody… Urząd nie da zgody na przedłużenie terminu, jeżeli uzasadnienie będzie trywialne np. „zapomniałemam”.

Zazwyczaj urząd skarbowy przedłuża termin składania deklaracji o dwa miesiące.

 

Kary

Warto pamiętać, że spóźnienie z rozliczeniem podatku będzie wiązało się także z konsekwencjami finansowymi. Każdy rozpoczęty miesiąc zwłoki to 0,25% podatku. Kwota ta nie może być jednak mniejsza niż 25 euro. Wszystko więc zależy od wysokości naliczonego podatku. Okazuje się, że kara może osiągnąć pułap 25 000 euro! Po upływie 14 miesięcy spóźnienia — kara będzie naliczona z automatu.

Każdy, kto systematycznie unika obowiązku podatkowego, będzie musiał się zmierzyć z dodatkowymi karami!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, na jakim etapie jest Twoja sprawa w Finanzamt, skontaktuj się z urzędem. Jeżeli minęło więcej niż 6 miesięcy, możesz wysłać ponaglenie

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!