Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy w czasie epidemii - kiedy zapadnie decyzja o otwarciu przedszkoli i żłobków?

Niemcy w czasie epidemii - kiedy zapadnie decyzja o otwarciu przedszkoli i żłobków?

Czas epidemii koronawirusa jest ciężki jednakowo dla niemieckich firm, jak i osób prywatnych. Życie obywateli wywróciło się do góry nogami. Zamknięte szkoły, przedszkola oraz żłobki sprawiły, że osoby mające dzieci przebywają z nimi w domu 24 godziny na dobę i nie mogą podjąć pracy. Powoli świat zaczyna wracać do normy, a z nim otwierają się różne miejsca pracy. Co mają zrobić rodzice, którzy muszą pracować, aby utrzymać rodzinę, ale mają także dzieci, którymi muszą się zająć?

Minister ds. rodziny wypowiada się na temat wznowienia działalności miejsc sprawujących opiekę nad dziećmi w sposób nie do końca określony. Powrót placówek opiekuńczych ma być długim procesem składającym się z czterech etapów, zaczynając od opieki w momentach kryzysowych następnie jako formy wsparcia, dalej działalności w ograniczonej liczbie osób i na koniec powrotu do stanu sprzed epidemii. Każdy etap będzie musiał być obserwowany przez około dwa tygodnie, aby móc jasno określić, czy i w jakim stopniu dany etap przyczynił się do rozwoju lub do braku rozwoju epidemii.

Warto nadmienić także, że ministrowie rozważają w najbliższym czasie możliwość wznowienia funkcjonowania miejsc takich jak place zabaw. Ponadto w planach jest także umożliwienie opieki nad dziećmi osobom trzecim.

Ostateczna decyzja co do terminów padnie najprawdopodobniej 6 maja, kiedy to Kanclerz Angela Merkel wraz z premierami krajów związkowych będzie dyskutować na tematy najistotniejsze dla kraju.

Na tę chwilę rodzice pozostają sami. Jeżeli bezapelacyjnie muszą stawić się w pracy, jest im oferowana pomoc w ramach nagłego przypadku. Chodzi przede wszystkim o osoby pracujące w służbie zdrowia jednak decyzją poszczególnych placówek osoby, które samotnie wychowują dzieci, również mogą skorzystać z takiej wyjątkowej pomocy.

Należy pamiętać o tym, że każdy powrót do względnej normalności wiąże się z przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Niestety tego typu działania są utrudnione w środowisku małych dzieci, które nie kontrolują pewnych odruchów i mogą mieć problem z przestrzeganiem odległości miedzy sobą. Ministrowie podkreślają, że obecna sytuacja jest również bardzo trudna dla samych dzieci, dlatego należy zrobić wszystko, aby mogły one powoli wracać do normalności.

Nie ma wątpliwości, że obecnie najwyższym celem jest dążenie do eliminacji rozprzestrzeniania się wirusa, dlatego wszystkie podejmowane kroki muszą być bardzo rozsądne i przemyślane.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!