Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

NIEMCY | Stop wyłudzaniu zasiłków

NIEMCY | Stop wyłudzaniu zasiłków

Wydalenie z kraju i tymczasowy zakaz wjazdu – to kary, jakie mają być nakładane na imigrantów, którzy dopuszczą się przestępstwa, jakim jest wyłudzenie zasiłku. Co więcej, cudzoziemcy na znalezienie zatrudnienia mieliby mieć tylko sześć miesięcy. Komu się nie uda, będzie musiał opuścić Niemcy. Nowe przepisy przewidują także zaostrzenie kar za pozorowane samozatrudnienie i pracę na czarno.

                Rząd przyjął właśnie projekt nowej ustawy, która zezwalałaby na takie posunięcia. Politycy zapewniają, że nowe przepisy wejdą w życie najpóźniej pod koniec tego roku.

                Berlin postanowił wypowiedzieć wojnę zasiłkowym oszustom. Z poważnymi konsekwencjami muszą liczyć się np. ci, którzy wystąpili o Kindergeld na nieistniejące dziecko, a także osoby, które złożyły wnioski o świadczenie w kilku różnych landach (i niejednokrotnie je otrzymują). Rząd rozważa także wniosek złożony przez bawarską CSU, która chce obniżenia zasiłku na dzieci wypłacanego imigrantom do takiej wysokości, w jakiej otrzymywaliby świadczenie w swoim kraju, albo nawet nie dostawaliby go wcale. Chodzi o osoby, które co prawda pracują legalnie w Niemczech, ale ich dzieci zostały w kraju. Jeżeli ten wniosek by przeszedł, Kindergeld w dotychczasowej wysokości (184 euro miesięcznie na pierwsze dziecko) przysługiwałby tylko na dzieci, które razem z rodzicami przebywają na terenie Niemiec. To właśnie nasi rodacy są największą grupą imigrantów, którzy pobierają zasiłek rodzinny. Szacuje się, że 28 proc. dzieci na które wypłacany jest Kindergeld przebywa w Polsce.

                Z większą niż dotąd odpowiedzialnością karną będą musiały liczyć się także osoby, które pobierają niemiecki zasiłek dla bezrobotnych (Harz IV), które nigdy za Odrą tak naprawdę nie pracowały.

                Jak do tej pory najwięcej oszustów zasiłkowych, którym zostało to udowodnione, pochodzi z Rumunii i Bułgarii.

 

MarSo

 Źródło: Praca i nauka za granicą, nr 278, str. 2

www.pracainauka.pl

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!