Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy poszukują specjalistów. Zdobądź pracę marzeń!

Niemcy poszukują specjalistów. Zdobądź pracę marzeń!

W dniu 1 marca ma wejść w życie ustawa o imigracji wykwalifikowanych pracowników. Co to oznacza?

 

  • osoby, które nie posiadają umowy, ale mogą udowodnić, że odbyły kształcenie zawodowe w jakimś zakresie, mogą otrzymać pozwolenie na pobyt do 6 miesięcy w celu poszukiwania pracy. Są jednak warunki, które przyszły pracownik musi spełnić. Przede wszystkim musi posługiwać się w sposób płynny językiem niemieckim. Dodatkowo musi mieć ona fundusze na utrzymanie się w tym czasie.
     
  • teraz, aby zatrudnić pracownika spoza Unii Europejskiej, przedsiębiorca nie musi stawiać jako priorytet sprawdzenie, czy na dane stanowisko nie ma nikogo z Niemiec i UE. Taka metoda była stosowana wcześniej i może wrócić. Wszystko zależy od sytuacji, w jakiej będzie znajdował się niemiecki rynek pracy.
     
  • osoby, które uczyły się w niemieckiej szkole, mają automatycznie zielone światło, aby przyjechać i podjąć studia w Niemczech, a także rozpocząć praktyki zawodowe.

W jakich sektorach najbardziej brakuje pracowników?

Jest bardzo wiele zawodów, jakie są pożądane na niemieckim rynku pracy. Do najbardziej popularnych należą: lekarze, pielęgniarki oraz pielęgniarze, fizjoterapeuci, inżynierowie, informatycy, specjaliści do spraw lotnictwa oraz kosmonautyki, mechatroniki, techniki czy wykwalifikowanych pracowników budowlanych. Zawody przyszłości, czyli te związane z informatyką, matematyką i nowymi technologiami, będą bardzo miłe widziane na niemieckim rynku.

Warto pamiętać, że Niemcy to wysokorozwinięty kraj, który może dać bardzo duże możliwości rozwoju w danej dziedzinie. Praca i praktyka na terenie Niemiec może okazać się przepustką do świetnych zarobku i prestiżu w danym sektorze rynku pracy.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!