Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy — ostrzeżeń przed podróżami ciąg dalszy! Co zrobić z zaplanowanym urlopem?

Niemcy — ostrzeżeń przed podróżami ciąg dalszy! Co zrobić z zaplanowanym urlopem?

Jesień to moment, kiedy obostrzenia wciąż funkcjonują, a ci, którzy chcą podróżować po Europie, będą mieli spore utrudnienia.

Rząd Niemiecki wydał decyzję o przedłużeniu czasu funkcjonowania obostrzeń związanych z podróżowaniem. Decyzja dotyczy aż 160 krajów i na razie wiadomo, że będzie obowiązywała do 14 września! Podróżowanie nie jest zabronione, jednak może być mocno utrudnione i wiąże się z reżimem sanitarnym.

W związku z tym jest kilka możliwości, w których mogą znaleźć się podróżnicy, dlatego omówimy każda z tych sytuacji:

  •  Właśnie przebywasz na urlopie w kraju ryzyka

Osoby przebywające obecnie w kraju, który znajduje się na liście ryzyka, będą musiały wykonać badania na obecność wirusa w organizmie i odbyć kwarantannę po powrocie do kraju. Kwarantanna jest czasem poświęconym na oczekiwanie na wyniki ww. badań.

Uwaga! Obecna sytuacja sprawia, że linie lotnicze bardzo często odwołują loty. Przed powrotem z wakacji upewnij się, czy Twój lot odbędzie się zgodnie z planem!

 

  • Zaplanowany urlop już za chwilę

Osoby, które planują swój wyjazd do kraju uznanego za obszar ryzyka przed 14 września, mogą się rozczarować. Biura turystyczne zwykle odwołują proponowane przez siebie wycieczki w momencie, gdy pojawiają się obostrzenia. Dobra informacja jest taka, że firmy zwracają wpłacone już zaliczki, a także umożliwiają samodzielne zrezygnowanie z wycieczki do kraju ryzyka. 

Osoby, które nie korzystały z pomocy pośredników i same organizowały swoją podróż, będą musiały na bieżąco śledzić lot. Jeżeli zostanie od anulowany, to w linia musi w całości zwrócić kwotę biletu lub zaproponować alternatywę (często można otrzymać np. bon do wykorzystania przez najbliższe dwa lata). Jeżeli klienci sami nie zdecydują się na wyruszenie w podróż, mimo że lot się odbędzie, raczej nie mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

 

  •  Planuję podróż za jakiś czas

Osoby, które planują wyjechać za kilka tygodni lub dłużej będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Niestety sytuacja pandemii wszystkim krzyżuje plany i właściwie nikt nie wie, co będzie za jakiś czas. Sytuacja jest dynamiczna i nie wiemy, czy obostrzenia zostaną zniesione po 14 września.

Obecnie nie ma możliwości zrezygnowania z rezerwacji bez ponoszenia kosztów (chyba że umowa stanowi inaczej). Takim osobom polecamy baczne przyglądanie się sytuacji i podejmowanie rozważnych decyzji. Często linie lotnicze także w przypadku bardziej odległych lotów, dają możliwość zmiany terminu podróży, tak aby nie tracić klientów.

 

Życzymy bezpiecznej podróży!

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!