Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy - jaka jest obecnie inflacja? Perspektywy dla społeczeństwa niemieckiego…

Niemcy - jaka jest obecnie  inflacja? Perspektywy dla społeczeństwa niemieckiego…

Inflacja w Polsce wciąż rośnie, nie da się tego ukryć. Jak wygląda sytuacja w Niemczech? Czy dalej opłaca się pracować za euro u naszych zachodnich sąsiadów?

Sytuacja wojny w Ukrainie spowodowała jeszcze większe skoki cen niż do tej pory. Nie inaczej jest w Niemczech, gdzie mieszka obecnie bardzo wielu Polaków. Emigracja z polski do Niemiec jest spowodowana przede wszystkim względami finansowymi, ale jak obecnie wygląda sytuacja? W marcu 2022 roku w Niemczech inflacja wynosiła już ponad 7%. Jest to największy wskaźnik od wielu lat!

Niemcy to jeden z krajów, które również odczuły skutki ekonomiczne wojny wywołanej przez Rosję. Życie stało się droższe dla mieszkańców Niemiec, co jest związane bezpośrednio ze znacznym wzrostem cen za surowce.

Nie pocieszają informacje, że nie zapowiada się, aby ceny miały maleć — wręcz przeciwnie.  Firmy informują swoich klientów o zapowiadanych podwyżkach coraz częściej. Niestety ta sytuacja może przyczynić się do wzrostu liczby osób i rodzin na skraju ubóstwa. Niemiecki rząd już podejmuje kroki, które będą mogły wesprzeć najbardziej narażonych na to obywateli. 

 

Za co w Niemczech zapłacimy najwięcej? 

Nie zdziwi Was na pewno, że najwyższe wzrosty cen w Niemczech można odnotować w energii oraz w cenach za paliwo. Zarówno benzyna, jak i gaz podrożały w Niemczech o ponad 40%. Okazuje się, że bez całego sektora energii inflacja w Niemczech wynosiłaby ponad 3%!

Tak naprawdę najgorzej tego typu zmiany, odczuwają zwykli obywatele, którzy muszą płacić znacznie więcej za rachunki, czy na stacji benzynowej. To jednak nie wszystko, bo podobnie jak w Polsce, wzrost cen można zauważyć w sklepach spożywczych.

O ile jesteśmy w stanie nieco zaoszczędzić, przesiadając się na rower, czy obniżając temperaturę w domu o pół stopnia, o tyle na jedzeniu nie jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Wzrosły ceny przede wszystkim oleju i świeżych warzyw. Okazuje się, że w marcu tego roku, mieszkańcy Niemiec musieli zapłacić w sklepie spożywczym prawie 7% więcej niż rok wcześniej, za te same zakupy. 

 

 

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!