Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy — jak wziąć kredyt konsumencki przez internet?

Niemcy — jak wziąć kredyt konsumencki przez internet?

Niemcy oferują swoim mieszkańcom podjęcie kredytu przez formularz internetowy. Dotyczy to sytuacji życiowych, w których niezbędna jest pożyczka. Takimi bankami są na przykład Sparkasse, czy Postbank. Pojawia się jednak kilka ważnych pytań, na które warto sobie wiedzieć, zanim wypełnimy wniosek o kredyt konsumencki w Niemczech.

 

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt w Niemczech? 


Polacy, którzy chcą ubiegać się o kredyt konsumencki w Niemczech, muszą spełnić poszczególne warunki:

 

  • Stały meldunek w Niemczech;
  • umowa o pracę, udokumentowany umową wolny zawód lub własna działalność gospodarcza;
  • niemiecki konto w banku;
  • pozytywna opinia w SCHUFA. 

 

Każdy Polak przebywający na terenie Niemiec może ubiegać się o tego typu kredyt, jednak jednocześnie mu się on spełniać powyższe wymogi. Prawda jest taka, że największe szanse na otrzymanie kredytu w Niemczech będą mieli ci, którzy pracują na umowie o pracę na czas nieokreślony. Podobnie wygląda to w Polsce. Osoby, które pracują w ramach umowy o dzieło lub zlecenie, znajdują się w grupie ryzyka w kwestii otrzymania kredytu. Nie znaczy to oczywiście, że nie otrzymają pożyczki, ale ich droga może być cięższa. Zwykle sytuacja ta wymaga więcej złożonej dokumentacji. Potencjalny kredytobiorca musi udowodnić bankowi, że stać go na spłacanie kredytu. Podobnie sytuacja ma się w kwestii młodych przedsiębiorców. 

Nie mniejsze znaczenie ma staż pracy. Przykładowo doświadczony prawnik z większą pewnością otrzyma kredyt w Niemczech niż osoba dopiero rozpoczynająca swoją karierę zawodową. Znów, wszystko po to, aby bank miał pewność, że otrzyma z powrotem pożyczona kwotę. 

 

Czym jest SCHUFA i jak uzyskać pozytywną opinię? 

SCHUFA jest systemem, który może pokazać bankowi, czy nie mieliście już problemów ze spłatą zapożyczeń. Najlepszym sposobem na udowodnienie swojej nieskazitelności będzie założenie swojej karty kredytowej i spłacanie jej każdego miesiąca.

 

Wniosek o kredyt 

Składając wniosek o kredyt, na stronie danego banku należy wypełnić wniosek zgodnie z wszystkimi wytycznymi, a następnie poczekać na odpowiedź banku. Zwykle trwa to kilka dni. 

 

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!