Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy - jak szybko niemiecka gospodarka odrodzi się po epidemii?

Niemcy - jak szybko niemiecka gospodarka odrodzi się po epidemii?

Do tej pory rząd wspierał firmę m.in. w utrzymanie płynności finansowej przez różnego rodzaju firmy. Zaproponowana została pomoc dla małych przedsiębiorstw oraz osób samozatrudnionych. Na ten cel uruchomiono środki w wysokości 50 miliardów euro. Wielkie firmy również będą wspierane poprzez specjalny fundusz, który ma zapewnić stabilizację. Teraz rząd nawołuje również do odpowiedzialności i twierdzi, że najistotniejszym punktem w gospodarce jest obecnie stworzenie dobrego planu na jej ożywienie w roku 2021. Opublikowane zostały prawdopodobne scenariusze, które odnoszą się do sytuacji niemieckiej gospodarki w związku z nowym wirusem. Nie ma wątpliwości, że gospodarka przeżyje kryzys, jednak najistotniejszą kwestią jest jak szybko, uda się z niego wyjść.

Pierwszy scenariusz "V" zakłada, że szybki spadek zamieni się w równie szybki wzrost, dzięki czemu niemiecka gospodarka szybko dojdzie do siebie.

Kolejny scenariusz jest to scenariusz "U". Tutaj gospodarka nieco dłużej pozostaje w kryzysie i dłużej zajmuje jej dojście do stanu sprzed kryzysu.

Ostatnim już założeniem jest najbardziej pesymistyczny scenariusz "L". Zakłada on, że epidemia spowoduje długotrwały kryzys w gospodarce niemieckiej i tak naprawdę nie ma w nim możliwości o wydaniu choćby przybliżonej daty wyjścia z kryzysu.

Niemiecka Rada Ekspertów Gospodarczych twierdzi, że scenariusz "V" jest tym najbardziej prawdopodobnym. Szybkie wejście w kryzys, a następnie szybkie wyjście z niego oznacza najmniejsze straty dla gospodarki niemiecki, a co za tym idzie dla pracowników. 

Należy pamiętać, że pandemia pozbawiła pracy lub ograniczyła dochody bardzo wielu osób, dlatego tak istotne jest, jak najszybsze wyjście z kryzysu. To, co przedsiębiorstwa mogą czynić na tę chwilę, jest poważne przygotowanie się do nadrobienia strat i do tego, jak rynek ponownie zacznie kwitnąć, kiedy sytuacja pandemii się skończy.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!