Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy - gdzie wybrać się na urlop? Część I

Niemcy - gdzie wybrać się na urlop? Część I

Niemcy to wspaniały kraj do zwiedzania i odkrywania nowych, niezwykłych miejsc. Jeżeli na co dzień pracujesz w Niemczech i nie masz czasu na zwiedzanie tego kraju, to urlop wydaje się być idealnym momentem, aby nadrobić zaległości. Gdzie zatem warto pojechać? Co warto zwiedzić w Niemczech?

W części pierwszej skupimy się na miastach godnych uwagi. 

 

Berlin

Zaczynamy od podstawy. Berlin, czyli stolica Niemiec ma wiele do zaoferowania - zarówno jeżeli chodzi o zabytki, kulturę, kulinaria i inne atrakcje. Jeżeli jesteście tutaj po raz pierwszy, nie możecie ominąć takich miejsc jak brama Brandenburska, wieża telewizyjna znajdująca na Alexanderplatz, Mur Berliński czy budynek Reichstagu. Są tu również wyjątkowe muzea (LEGOLAND Discovery Centre, Muzeum Żydowskie w Berlinie, Muzeum Historii Naturalnej…). Nasze serce skradła dzielnica Friedrichshain, która słynie z artystycznego podejścia do życia miejskiego. Alternatywna rzeczywistość, w której z pewnością odnajdą się młodzi ludzie. Tu prawie wszystkie budynki są pomalowane, puby i knajpy są wciąż otwarte, a sztuka (tj. galerie) wychodzą na ulicę.

 

 Poczdam

Mówi się, że to jedno z najpiękniejszych miast na terenie Niemiec. Tu miasto różni się od pobliskiego Berlina. Możemy zwiedzić rozległe ogrody i pałace w Parku Sanssouci. Spacer po pięknych ogrodach jest darmowy, za to widoki kojące i niezapomniane. Centrum miasta obfituje w zabytki godne uwagi, dlatego wycieczka do Poczdamu powinna zawierać w swoim planie przechadzkę po centrum. Każda dzielnica Poczdamu nawiązuje do kultury i architektury innych krajów, co robi ogromne wrażenie. To miasto różni się od Berlina przede wszystkim spokojem. Berlin to miasto szybkie, w którym każdy się spieszy. Poczdam z kolei cechuje się tzw. sielskością, której często poszukujemy w trakcie urlopu.

 

Magdeburg

W średniowieczu Magdenburg stanowił miejsce rezydencji carskiej. Dziś jest miejscem bogatym w historyczne ciekawostki i często odwiedzanym przez turystów. Niestety II wojna światowa spowodowała bardzo duże zniszczenia w architekturze miasta. Udało się je odbudować z czasem. To miasto jest idealnym wyborem dla osób, które uwielbiają zwierzać i podziwiać zabytki. Słynna katedra gotycka, czy Zielona Cytadela zaprojektowana przez Friedensreicha Hundertwasser to dopiero początek atrakcji. Magdenburg polecamy jako element wycieczki objazdowej, nie koniecznie wyjazd pełnowymiarowy z noclegiem.

 

Berlin i inne miasta to wyznacznik urlopu miejskiego, ale w Niemczech znajdziemy wiele miejsc, które połączą nas z przyrodą. W drugiej części wpisu znajdziecie propozycje urlopu w Niemczech poza miastem.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!