Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy — czy zarobki dziecka wpłyną na wysokość zasiłku rodzica?

Niemcy — czy zarobki dziecka wpłyną na wysokość zasiłku rodzica?

 Osoby pobierające różne świadczenia od Państwa, z pewnością zastanawiały się, czy na wysokość ich zasiłku będą miały wpływ ewentualne zarobki ich dzieci.Na szczególną uwagę zasługuje tu temat zasiłku dla osób bezrobotnych. W Niemczech wszystkie sprawy związane z bezrobociem załatwiamy w Jobcenter.

 

Czy dziecko jest odpowiedzialne za rodzica?

Odpowiedź na to pytanie podsuwa samo prawo socjalne w Niemczech. Paragraf 7 Sozialgesetzbuch mówi jasno, że dziecko, które jest w stanie utrzymać się samo nie stanowi części wspólnoty Bedarfsgemeinschaft (wspólnoty w potrzebie).

W zawiązku z tym można powiedzieć, że dziecko nie bierze odpowiedzialności za swoich rodziców i jego wypłata nie będzie pomniejszana ze względu na zasiłki przyznawane rodzicom. Kolejnym potwierdzeniem będzie paragraf 9 ust. 2, który stanowi, że rodzic odpowiada za dziecko swoim majątkiem, ale nigdzie nie jest opisana sytuacja odwrotna.

Wyjątek stanowi sytuacja, w której rodzice pobierają zasiłek Kindergeld. Zasiłek rodzinny przyznawany rodzicom może zostać przeznaczony im samym, jeżeli dziecko zarabia na tyle, aby móc utrzymać się we własnym zakresie. Warto wspomnieć, że zasiłek Kindergeld jest przyznawany rodzinom, w których są dzieci do 25 roku życia i które nieprzerwanie prowadzą edukację.

 

Decyzja

Każdy obywatel ma możliwość sprawdzenia decyzji Jobcenter. Okazuje się, że urząd pracy nie jest nieomylny, dlatego zawsze warto sprawdzić jego decyzję. 

W takiej sytuacji zawsze warto odezwać się do firm zajmujących się fachowo tego typu pomocą. Wystarczy przekazać dane decyzji przyznania zasiłku, wypisać upoważnienie dla firmy, aby mogła reprezentować Was w urzędzie oraz opisać całą sytuację.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!