Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy — czy posiadając zwierzę, musisz wykupić specjalne ubezpieczenie? 

Niemcy — czy posiadając zwierzę, musisz wykupić specjalne ubezpieczenie? 

Każdy posiadacz zwierzęcia wie, że niekiedy wizyty u weterynarza są nieuniknione. Skoro wizyty to i koszty z nimi związane. Co w przypadku, gdy nasz pies ugryzie kogoś na ulicy? 

Pytań nasuwa się wiele, ale warto zacząć od tego, że w Niemczech, w zależności od landu funkcjonuje lub nie obowiązek ubezpieczenia np. psów. Berlin jest dobrym przykładem, gdyż każdy właściciel psa musi zapewnić mu ubezpieczenie OC. 

Jeżeli jednak nie ma z góry określonych nakazów ubezpieczenia posiadanych zwierząt, to wiele sytuacji pokazuje, że warto je mieć. W Niemczech obowiązują przede wszystkim ubezpieczenie na zwierzę OC oraz ubezpieczenie zdrowotne dla zwierząt.

Niemieckie ubezpieczenie OC dla zwierząt 

Tak jak już wspominaliśmy, to ubezpieczenie może być obowiązkowe, ale nie musi. Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w Niemczech dla zwierząt, może się przydać w wielu sytuacjach. Jak wiemy, zwierzęta niejednokrotnie potrafią nas zaskoczyć. Każdy, kto decyduje się na zwierzę w domu, musi czuć za nie pełną odpowiedzialność. Również za szkody, które zwierzak może wyrządzić. Ciekawostką jest, że ubezpieczenie osobiste obywatela może obejmować również jego zwierzaki, ale tylko te małe jak ptaki, chomiki, koty itp. Z kolei posiadając większe zwierzęta np. psy, należałoby wykupić im specjalne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. To pojawia się odpowiedź na pytanie, które padło wyżej. Jeżeli np. nasz pies ugryzie sąsiada, będziemy mogli liczyć na opłacenie leczenia w ramach ubezpieczenia. Ewentualnych z podobnych sytuacji może być wiele i zanim podpiszemy umowę o ubezpieczenie, powinniśmy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, aby wiedzieć, kiedy możemy zwrócić się o pomoc do ubezpieczalni.


Niemieckie ubezpieczenie  zdrowotnie dla zwierząt 

Zwierzęta, tak jak i my, chorują i wymagają pomocy lekarskiej. W Niemczech również one mogą zostać objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, jednak prawda jest taka, że im bardziej obszerne ubezpieczenie, tym bardziej odbije się to na naszym portfelu. W przypadku ubezpieczenia zdrowotnego wszystko zależy od pakietu, jaki wybierzemy, natomiast zwykle w warunkach ubezpieczeniowych nie widnieją usługi takie jak opłata za hotel w czasie leczenia dla zwierząt itp. Również zabiegi w ramach pakietów mogą być wykonywane do pewnych kwot — np. 1500 euro. Jeżeli zabieg będzie droższy, trzeba będzie dopłacić. Naprawdę dobre ubezpieczenie zdrowotne dla zwierząt w Niemczech może wynosić nawet 500 - 600 € rocznie.

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!