Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

NIEMCY | Brak rąk do pracy w Niemczech – szansa dla Polaków?

NIEMCY | Brak rąk do pracy w Niemczech – szansa dla Polaków?

Bezrobocie w Niemczech osiągnęło rekordowo niski poziom od 25 lat. Obecnie w tym kraju jest 700 tys. nieobsadzonych miejsc pracy. To duża szansa dla imigrantów, w tym również Polaków, którzy wyjeżdżają za zachodnią granicę w celach zarobkowych.

 

W październiku bieżącego roku odnotowano w Niemczech spadek bezrobotnych o 68 tys., co oznacza, że był on większy, niż w ubiegłych latach. Stopa bezrobocia wyniosła 5,8%, podobnie jak w 1991 roku. Przyczyną może być jesienne ożywienie gospodarcze, w wyniku którego wzrosło zatrudnienie i tym samym popyt na siłę roboczą.

 

Wiele wskazuje na to, że to uczniowie przyczynili się do takiego stanu rzeczy. Kończąc swoją edukację, dopiero po wakacjach zdecydowali się podjąć pracę. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że w przyszłym roku sytuacja ta może się zmienić i - jak zapowiadają ekonomiści - liczba osób, które będą poszukiwały pracy w 2017 roku zwiększy się o 70, a nawet 90 tys. Wynika to z dużej liczby uchodźców, którzy mogą wpłynąć na zmianę, tych zaskakująco dobrych, październikowych statystyk. Uchodźcy, którzy przybyli do Niemiec obecnie się kształcą, uczestniczą w kursach językowych oraz doskonalą swoje umiejętności. To ich czas przystosowania się do standardów, jakie panują u naszych zachodnich sąsiadów. Istotny jest również fakt, że obecnie nie figurują oni jako osoby bezrobotne. Obecna sytuacja sprzyja zatem polskim imigrantom, dla których może być to okazja do podjęcia dobrej pracy w Niemczech.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!