Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy — aplikacja na telefon przepustką do darmowych testów na koronawirusa?

Niemcy — aplikacja na telefon przepustką do darmowych testów na koronawirusa?

 

W Niemczech powstała aplikacja Corona Warn App, która do tej pory została zainstalowana już na milionach niemieckich telefonów.

Nowa aplikacja ma na celu usprawnienie weryfikacji osób, które miały kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem, a także przebadania ich i ewentualnego odseparowania od społeczeństwa na czas choroby. Aplikacja ma przesyłać wiadomości do użytkowników, jeżeli Ci nieświadomie mieli styczność z osobą zarażoną. Taka wiadomość będzie tożsama z możliwością zrobienia bezpłatnego testu na wirusa.

Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia drugiej fali zachorowań na terenie kraju.

Oczywiście, aplikacja jest jedynie możliwością, a o jej zainstalowaniu decyduje sam użytkownik. Rząd niemiecki twierdzi jednak, że aplikacja chroni dane osobowe i ma cechy, które wysuwają ją na podium najlepszych narzędzi w walce z nowym wirusem.

 

Jak działa aplikacja?

 

Aplikacja jest zaprojektowana tak, aby zapamiętywać informacje na temat telefonów, które znajdowały się w bliskim kontakcie przez minimum 15 min. Jeżeli choćby jedna z tych osób otrzymała pozytywny wynik testów na koronawirusa, a także wprowadzi taką informację do aplikacji, to każdy, kto był w jej pobliżu, otrzyma informację ostrzegawczą. Aplikacja pokazuje także przybliżone ryzyko zakażenia. Na tę informację składają się czynniki takie jak: czas trwania bliskiego kontaktu czy odległość, jaka dzieliła osoby.

Warto podkreślić, że zgodnie ze słowami niemieckiego szefa Związku Kas Chorych, każdy, kto otrzymał ostrzeżenia, ma mieć możliwość wykonania bezpłatnego testu, niezależnie od tego, czy obserwuje u siebie objawy, czy też nie.

Szacuje się, że skuteczność aplikacji wykosi około 80%. Rząd mówi o marginesie błędu, jednak zwraca uwagę na to, że lepszym wyjściem jest wykonanie jednego testu więcej niż podjęcie ryzyka nieświadomego zachorowania.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!