Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nielegalne zatrudnienie w Niemieckiej branży budowlanej — coraz wyższe kary

Nielegalne zatrudnienie w Niemieckiej branży budowlanej — coraz wyższe kary

Rok 2019 pokazał, że problem nielegalnego zatrudnienia na terenie Niemiec jest coraz większy. Okazuje się, że szczególnie narażonym jest sektor budowlany. Postępowania karne w sprawie nielegalnej pracy wzrosły o 20%. Władze biją na alarm i zapowiadają walkę z nielegalnym zatrudnieniem. 

Nielegalny proceder jest ukrywany poprzez fałszywy system faktur. Media informują, że Niemiecki Urząd Celny opublikował informacje dotyczące nielegalnego zatrudnienia, z których wynika, że ponad jedna na dziesięć spraw wykazuje nieprawidłowości. Liczba fałszywych faktur, które ukrywają pracę nielegalnych pracowników, wciąż rośnie.

Rośnie również liczba wykroczeń na tle administracyjnym takich jak niespełnianie progu minimalnego wynagrodzenia. Koszt odszkodowań z tytułu tych wykroczeń wynosił 19,96 mln euro.

Już w 2018 roku rozpoczęły się akcje kontrolowania firm przez pracowników służb celnych, które miały na celu zdecydowaną walkę z nielegalnym zatrudnieniem. Mimo to problem wciąż jest aktualny. 

Dobre wiadomości są takie, że w roku 2019 odnotowany został spadek wykroczeń związanych z podatkami i składkami ubezpieczeniowymi. Szkody zostały wyliczone na niespełna 365 milionów, co oznacza, że jest to o około 5% mniej w poprzednim roku. 

Specjalna jednostka Financial Control Undeclared Work jest odpowiedzialna za wykrywanie i zwalczanie nieuczciwego zatrudnienia na terenie Niemiec. Każda forma pracy na czarno, niezależnie od sektora, będzie karana. Są to przede wszystkim kary pieniężne, wynoszące nawet 300 000 euro. Jeśli przy tym osoba zatrudniona nielegalnie pobiera świadczenia, może grozić jej również kara pozbawienia wolności.

Przypominamy, że z nielegalnym zatrudnieniem mamy do czynienia, gdy wypłata jest przekazywana pracownikowi w gotówce oraz nie jest opodatkowana, mimo takiego wymogu. 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!