Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Motorowerem do pracy w Amsterdamie? Już tylko po ulicy.

Motorowerem do pracy w Amsterdamie? Już tylko po ulicy.

8 kwietnia 2019 r. to data, którą powinni zapamiętać wszyscy użytkownicy motorowerów w Amsterdamie. W przeciwnym razie mogą zapłacić 95 euro kary. Zachodzą zmiany uniemożliwiające poruszanie się po ścieżkach rowerowych szybszym pojazdom.

Jazda rowerem i motorowerem w Holandii jest równie popularną formą komunikacji co samochód. W zależności od maksymalnej dopuszczalnej prędkości, pojemności silnika oraz ograniczeń wiekowych można wyróżnić motorowery mniejsze (mogą jeździć maksymalnie 25 km/h w terenie niezabudowanym) oraz większe (mogą jeździć maksymalnie 40 km/h w terenie niezabudowanym) oraz motocykle. Ograniczenia prędkości na terenie zabudowanym wynoszą zazwyczaj 30 km/h. Podobnie jak w innych państwach, w Holandii legalna jazda motorowerem możliwa jest dopiero po zdobyciu specjalnego prawa jazdy na motorower.

Coraz więcej mieszkańców Holandii zostawia swoje samochody w garażu i wybiera inne formy transportu. W większości są to rowery, co wiąże się z dbałością o ekologię, natomiast okazuje się, że co roku pojawia się również coraz więcej pojazdów motorowerowych korzystających ze ścieżek rowerowych.

Władze Amsterdamu postanowiły podjąć działania mające na celu zmniejszyć tłok na obleganych ścieżkach rowerowych. W związku z tym 8 kwietnia w przyszłym roku zmienią się przepisy obowiązujące osoby poruszające się motorowerami, a jest w tym mieście około 35 tysięcy! Od tego dnia nie będą oni mogli korzystać ze ścieżek rowerowych, jak to było dotychczas i będą musieli przerzucić się na jezdnię. Dodatkowo karana będzie jazda bez kasku, na co zwraca się coraz większą uwagę. Zapominalskich czeka kara w wysokości 95 euro.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!