Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Matura w Holandii

Matura w Holandii

Egzaminy maturalne w Polsce są już niemal zakończone, a jak wygląda to w Holandii? Czy przeprowadzane są w podobny sposób? Czy z maturą polską można dostać się na studia do Holandii? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Podobnie jak w Polsce egzaminy maturalne przeprowadzane są w Holandii w maju. W odróżnieniu od Polski podstawowych egzaminów pisemnych jest sześć, a nie trzy. Uczniowie zdają testy z języka niderlandzkiego, matematyki i języka angielskiego, 4 egzamin dotyczy przedmiotu, który jest narzucany poprzez profil klasy, do której uczęszcza uczeń oraz dodatkowe przynajmniej 2 egzaminy, które uczeń wybiera sam. Na maturze holenderskiej nie ma egzaminów ustnych.

Pomimo większej liczby egzaminów obowiązkowych matura holenderska uważana jest za mniej stresującą niż polska. Powodem jest głównie to, że wyniki matury nie decydują o przyjęciu na studia, a ocena na świadectwie maturalnym to suma wyników egzaminów oraz ocen z wcześniejszych testów półrocznych, więc pracuje się  na nią przez całą szkołę średnią, a nie tylko pod koniec i połowa wyników jest już znana.

Warto wspomnieć, że w Holandii wiele kierunków studiów prowadzone jest po angielsku, a uczelnie w Holandii uważane są na świecie za bardzo dobre. Ponadto w Holandii można studiować nie tylko z holenderską lub międzynarodową maturą, polska również zostanie uznana, chociaż tak jak wspominaliśmy wcześniej, w wielu uczelniach wyniki matury nie są brane pod uwagę przy rekrutacji. Aby studiować po angielsku, należy jednak posiadać certyfikat znajomości tego języka (TOEFL lub CAE).

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!