Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Koronawirus — Niemcy wprowadzą obostrzenia od września? 

Koronawirus — Niemcy wprowadzą obostrzenia od września? 

Zgodnie z doniesieniami z Niemiec, rząd planuje lekkie obostrzenia już we wrześniu, tak aby uniknąć dużych ilości zachorowań na koronawirusa wśród mieszkańców. 

We wrześniu wiele będzie zależało od tego, czy obywatel jest zaszczepiony! Na tę chwilę w Niemczech w pełni zaczepiło się 56% społeczeństwa, a z kolei po pierwszej dawce jest już prawie 63%. 

Już od września tego roku, niemiecki rząd ustanowił, że najprawdopodobniej jedynie osoby zaszczepione będą miały dostęp do restauracji, fryzjera, hotelu czy na różne zamknięte imprezy. Będzie to uzależnione od tego, czy posiadamy certyfikat zaszczepienia, negatywnego testu lub informacji o wyzdrowieniu. 

Takie podejście jest dość restrykcyjne i może się spotkać z falą krytyki, jednak wydaje się, że decyzja już zapadła. Niemieckie sieci spożywcze, przemysłowe i inne, decydują się na finansowanie i akcję promocyjną szczepienia w ich sklepach! Do marek zachęcających do szczepienia należą m.in. Aldi, Deichmann, Saturn i wiele innych… Skąd taka decyzja wśród przedsiębiorstw? Oczywiście, ze strachu przed kolejną falą pandemii, która pozbawi sklepy dochodu i realnie zagrozi ich przetrwaniu na rynku. 

Sytuacja będzie szczególnie trudna dla osób niezaszczepionych, bo ze względu na panujące przepisy, nie będą mogły w dużej mierze korzystać z życia publicznego.  

 

Co z maskami? 

Mówi się, że maseczki w Niemczech pozostaną z obywatelami przynajmniej do wiosny roku 2022. Obowiązek ten będzie obowiązywał w transporcie publicznym i  m.in. w sklepach. 

 

Dopóki nie zacznie się jednak wrzesień, nie możemy być pewni tego, co będzie działo się w Niemczech. Szereg polityków nie zgadza się z obostrzeniami przy niskim współczynniku zakażeń. Obecnie priorytetem w Niemczech jest udostępnianie i przekazywanie wiedzy na temat szczepionek i ich działania, tak aby każda grupa społeczna miała szansę ją przyjąć. Okazało się bowiem, że im niższe dochody i większe ubóstwo w rodzinie, tym mniej osób jest zaszczepionych w Niemczech. 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!