Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Jakie obowiązki niesie za sobą posiadanie psa w Holandii?

Jakie obowiązki niesie za sobą posiadanie psa w Holandii?

Holandia to kraj, który prawem reguluje bardzo wiele kwestii, również posiadanie psa na terenie kraju. Jak wiemy, Holendrzy uwielbiają podatki, bo opodatkować można wszystko - nawet zwierze!

Brzmi nieco szalenie, ale faktycznie tak jest. Podatek od psa w Holandii istnieje i ma się bardzo dobrze. Dlaczego holenderski rząd wymaga opłat za posiadanie psa? Jakie są koszty posiadania psa w Holandii.  

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że holenderski rząd nakazuje każdemu posiadaczowi psa, zarejestrować swojego pupila w oficjalnym spisie.

Uwaga! Osoba przyjeżdżająca do Holandii ze swoim psem i planująca pobyt dłuższy niż 14 dni, już musi zarejestrować posiadanie psa, a straże na ulicy mogą kontrolować, czy pies jest zarejestrowany w systemie.

Niezarejestrowanie pupila może skończyć się wysokim mandatem!

Wróćmy jednak na chwilę do podejścia Holendrów. Pomysł na opodatkowanie psów wziął się z odpowiedzialności o świadomości, że zwierze nie jest rzeczą, a istotą, o którą trzeba zasnąć i w związku z tym ponosić różne koszty. Logika jest bardzo prosta, ponieważ holenderski rząd uważa, że jeżeli posiadacz psa może pozwolić sobie na wydatki związane z opieką nad pupilem, z pewnością poradzi sobie także z opłaceniem podatku. Taki podatek jest różny, w zależności od regionu. Różnice potrafią być naprawdę duże, ale np. w Amsterdamie podatek od psa będzie wynosił około 100 euro. Są jednak miejsca, w których podatek od psa nie obowiązuje - wszystko zależy od władz lokalnych.

Każdy posiadacz psa musi pamiętać także o tym, że za nieprawidłowe upilnowanie psa w Holandii, grożą kary pieniężne. Karę można dostać m.in. za spacer z psem bez smyczy, czy nie zbieranie psich odchodów.

Okazuje się, że w Holandii bardziej opłaca się mieć drugiego ulubieńca ludzi - kota! W tym kraju podatek odprowadzicie jedynie od psa. Posiadanie kota jest zupełnie żarnowe, oczywiście poza jego utrzymaniem.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!