Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Jakie konsekwencje ponoszą Niemcy w związku z wojną w Ukrainie? Transport i dostawy. 

Jakie konsekwencje ponoszą Niemcy w związku z wojną w Ukrainie? Transport i dostawy. 

Od 24 lutego świat wielu obywateli tego świata zmienił się diametralnie. Wojna i cierpienie wielu ludzi, a także sankcje, które mają wpływ na funkcjonowanie wielu krajów, w tym Niemiec — kraju, w którym przebywa wielu Polaków.

 

Dziś kilka słów o tym, co zmieniło się na niemieckim rynku od marca 

W związku z dotkliwymi sankcjami, które zostały nałożone przez Unię Europejską na Rosję, bardzo mocno został ograniczony transport do Rosji. W Niemczech spadł on prawie o 60%, porównując do miesiąca poprzedzającego wybuch wojny, co sprawiło, że Rosja z 5 miejsca spadła na 12 w kwestii najważniejszych kierunków dla niemieckiego transportu. Dane te podaje Federalny Urząd Statystyczny.  

Jednocześnie w marcu generalnie transport do krajów spoza Unii Europejskiej w Niemczech spadła o ponad 7%. W tej chwili sytuacja się wyrównuje i w stosunku do marca widzimy wzrost. Stany Zjednoczone wciąż stanowią najważniejszy kierunek spoza Unii Europejskiej dla transportu niemieckiego. Co ciekawe obecnie Dostawę do Stanów zjednoczonych z Niemiec, w porównaniu do zeszłego roku o tej samej porze, wzrosły o ponad 20%. Wartość towarów eksportowanych z Niemiec do Stanów zjednoczonych wynosiła 13,5 mld euro. Z kolei wysyłka z Niemiec do Chin, to były towary o łącznej wartości 10,2 mld euro i jest to nieco mniej niż rok wcześniej. 

 

Specjaliści nie spodziewają się, że rok 2022 będzie dobry w kwestii transportu i logistyki. Sytuacja wojny ma na to bardzo duży wpływ, ale również sytuacja pandemii, która obecnie w Chinach jest bardzo poważnym problemem.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!