Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Jak wygląda praca opiekuna osób starszych w Niemczech?

Jak wygląda praca opiekuna osób starszych w Niemczech?

 

Opieka nad osobami starszymi to często niewdzięczna praca, która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Okazuje się jednak, że rynek niemiecki oferuje takim osobom godne wynagrodzenie, dlatego Polacy, a głównie polki wyjeżdżają do zachodnich sąsiadów, aby podjąć pracę jako opiekunki osób starszych.

W Niemczech panuje przekonanie, że osoby starsze, które nie wymagają ciągłej opieki lekarskiej, najlepsze warunki będą miały we własnym domu. Oczywiście, chodzi tu przede wszystkim o komfort psychiczny. Najczęściej osoby te jednak potrzebują wsparcia innych, dlatego tak popularna jest możliwość zatrudnienia opiekuna.

Stworzyliśmy dziś kilka faktów, które pomogą podjąć Wam decyzję o wyjeździe i podjęciu pracy jako opieka dla osób starszych w Niemczech. Poniższe zestawienie jest obiektywne.

 

1. Renoma


Z zasady przyjmuje się w Niemczech, że polskie opiekunki i opiekunowie są bardzo dobrymi pracownikami. Właśnie dlatego, łatwo jest im znaleźć pracę na terenie Niemiec w tej branży. Polscy uchodzą za cierpliwych, sumiennych, bardzo pracowitych i lojalnych - to cechy, które sprawdzą się idealnie w pracy z osobami starszymi. Jeżeli osoba ma doświadczenie, to z pewnością może liczyć na jeszcze szybszą i lepszą ofertę pracy.

 

2. Ciężka praca


Mimo wielu plusów, jakie niesie za sobą praca w Niemczech jako opiekun seniorów, należy pamiętać, że praca ta jest ciężka. Często opiekun osób starszych musi wykonywać czynności związane z higieną podopiecznych, ponadto na opiekunie ciąży duża odpowiedzialność, gdyż w jego kompetencjach leży zapewnienie bezpieczeństwa osobie, którą się opiekuje. W pracy może wydarzyć się wszystko, dlatego niezwykle ważne jest doświadczenie i umiejętność udzielenia pierwszej pomocy.

 

3. Ilość pracyPracy często jest sporo, a jeżeli opiekun pracuje na zlecenie, to kiedy przychodzi potrzeba, zmienia on miejsce zamieszkania i podejmuje opiekę nad osobami starszymi w innym miejscu. 


 

4. Wynagrodzenie


Nie da się ukryć, że zarobki opiekuna w Niemczech są znacznie wyższe niż w Polsce. Najczęściej to właśnie one są głównym argumentem do wyjazdu dla polaków. Wynagrodzenie dla opiekunów w Niemczech to kwoty od 1100 euro do 1900 euro na miesiąc, co w przeliczeniu na złotówki daje przedział mniej więcej od około 5 tysięcy do prawie 9 tysięcy złotych.

 

5. Dodatki

Poza wyżej wspomnianym wynagrodzeniem opiekunowie osób starszych w Niemczech mogą liczyć na dodatki finansowe np. za pracę w święta czy wakacje.

 

Szukasz pracy jako opiekun lub opiekunka osób starszych w Niemczech? Sprawdź nasze oferty w kategorii PRACA ZA GRANICĄ.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!