Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Jak przekierować pocztę w Niemczech?

Jak przekierować pocztę w Niemczech?

Przekierowanie poczty w Niemczech to wygodna forma uaktualnienia danych dotyczących zamieszkania. Najwcześniej korzystają z niej osoby zmieniające miejsce pobytu na stałe. Dzięki niemu poczta zawsze przyjdzie tam, gdzie tego chcemy.

Nachsendeauftrag, czyli wniosek o przekierowanie poczty w Niemczech można wypełnić nie tylko w przypadku przeprowadzki. Osoby mieszkające na terenie zachodnich sąsiadów Polski przekierują tymczasowo pocztę na przykład podczas urlopu, czy dłuższej nieobecności.

Zdarzają się też sytuacje, że osoba, która jest adresatem poczty, nie jest w stanie sama jej odebrać (np. ze względu na zdrowie, leżący tryb życia). Wtedy można przekierować pocztę do osoby odpowiedzialnej za załatwianie formalności. Podobnie gdy adresat umrze, wtedy poczta, która jeszcze będzie dochodziła, może być przekierowana na adres osób bliskich. Kolejnym powodem może być upadłość firmy.

Oczywiście, powodów może być wiele i nie są one uregulowane prawnie, dlatego jeżeli znajdziecie dobry powód, aby wnioskować o przekierowanie poczty na terenie Niemiec, możecie to zrobić.

UWAGA! Można przekierować niemiecką pocztę do Polski, ale mogą się z tym wiązać koszty, które ponosi odbiorca.

 

Termin złożenia wniosku Nachsendeauftrag

Jeżeli planujemy przekierowanie poczty w Niemczech, to musimy zająć się tym nieco wcześniej. Aby mieć pewność, że przesyłki zostaną przekierowane na czas, najlepiej zająć się tym już około 3 tygodni wcześniej. Zgodnie z przepisami najpóźniej na 5 dni przed wyjazdem, przeprowadzką itp. 

Co można przekierować?

W Niemczech możemy przekierować nie tylko listy, ale również kartki pocztowe, przesyłki towarowe, paczki, przesyłki reklamowe, książki i gazety...

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!