Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Jak Niemcy obchodzą Święta Bożego Narodzenia? Różnice w tradycjach.

Jak Niemcy obchodzą Święta Bożego Narodzenia? Różnice w tradycjach.

Często osoby, które decydują się na wyjazd do Niemiec, postanawiają zostać tam na dłużej. Niejednokrotnie zabierają tam również swoje rodziny, a kiedy tak się dzieje, spędzają święta u zachodnich sąsiadów. 

 

Jak Niemcy obchodzą Święta Bożego Narodzenia? 

Na pewno nie będzie zaskoczeniem, jeżeli powiemy Wam, że święta są w Niemczech, podobnie jak w Polsce, są bardzo rodzinne. Dziś kilka słów o tradycjach, które mogą nas nieco zaskoczyć, a które są niezwykle ważne i popularne w Niemczech. 

  

Mikołajki 

Nikolaustag, czyli niemieckie Mikołajki. To bardzo ważny moment oczekiwań na Święta. 6 grudnia każde grzeczne dziecko może spodziewać się butów wypełnionych słodkościami. 

 

Adwent w Niemczech 

Adwent jest niezwykle istotny i poważnie traktowany przez Niemców. W tym okresie na stołach mieszkańców pojawia się wieniec adwentowy, na którym co niedzielę zapala się jedną ze świec, które symbolizują czas oczekiwania. To bardzo intensywny czas, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, które dzielnie odliczają do Świąt, dzięki swoim czekoladowym kalendarzom adwentowym. W Niemczech bardzo popularne są jarmarki świąteczne, na których mieszkańcy kupują ozdoby i przysmaki na Święta. 

 

Tradycyjne potrawy w wieczór wigilijny 

W Niemczech zwykle stoły wigilijne są suto obstawione, choć nie jest to reguła. Często większe świętowanie zaczyna się dopiero pierwszego dnia świąt. Co może pojawić się na niemieckim stole świątecznym? Sałatka ziemniaczana, karp smażony, pieczeń z gęsi…

  

1 dzień świąt 

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, często to nie wigilia jest najważniejszym dniem Świąt w Niemczech. Najwięcej energii poświęca się tu pierwszemu i drugiemu dniu Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie nie ma mowy o pracy. Niemcy stawiają na spotkania z bliskimi, celebrowanie przy najlepszym jedzeniu i śpiewanie kolęd. 

 

Niemiecka choinka 

W Niemczech choinka to jeden z najważniejszych symboli Świąt. Pod nią musi się znaleźć szopka, a sama choinka powinna być ubierana przez całą rodzinę. Ulubioną dekoracją na choinkach wśród Niemców są aniołki. 

  

Kolędnicy 

Nie zdziwcie się jeżeli pod Waszym domem stanie grupa dzieci śpiewających kolędy. To bardzo popularna i urocza tradycja w Niemczech. 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!