Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Jak mądrze kupić nieruchomość w Niemczech? Wiedza w pigułce.

Jak mądrze kupić nieruchomość w Niemczech? Wiedza w pigułce.

Wyjazd do Niemiec okazał się strzałem w dziesiątkę? Nie każdy, kto wyjeżdża do pracy za granicę, podejmuje decyzję o powrocie. Czasem poznaje kogoś na obczyźnie lub decyduje się na sprowadzenie do siebie rodziny. Historii jest wiele, dlatego dziś podpowiadamy, co trzeba wiedzieć, aby kupić nieruchomość w Niemczech...

Jakie zasady obowiązują na niemieckim rynku nieruchomości? Na co należy zwrócić uwagę, aby kupić mieszkanie lub dom w Niemczech?

 

Czy możesz kupić nieruchomość w Niemczech?

Nieruchomość w Niemczech może kupić każda osoba, która pochodzi z kraju posiadającego porozumienie z Niemcami o nabywaniu wszelkich nieruchomości. Jest to większość krajów Europejskich, w tym Polska.

 

Koszty zakupu nieruchomości w Niemczech

Cena domów i mieszkań w Niemczech jest zróżnicowana. Jest jednak jedna podstawowa zasada… im bliżej wody, tym drożej. Okazuje się, że sam zakup mieszkania to nie wszystko. Takiemu dużemu wydatkowi towarzyszą jeszcze inne, mniejsze.

W Niemczech istnieje podatek od nieruchomości, który wynosi około 3,5%. Poza tym pojawiają się także koszty notariusza, który musi odczytać akt zakupu nieruchomości, a także koszty związane z zarejestrowaniem nieruchomości (tj. wpis do księgi wieczystej itp.). Te koszty mogą wynieść około 1,5% kosztu nieruchomości. Jeżeli korzystaliśmy z pomocy doradcy podatkowego, rzeczoznawcy i innych, musimy doliczyć ich wynagrodzenie. Na koniec również prowizja maklerska, która może wynosić nawet ponad 6% (oraz VAT).

 

Co warto wiedzieć? 

Zanim kupicie mieszkanie w Niemczech, warto jeszcze wiedzieć o kilku istotnych rzeczach.

W Niemczech warto podjąć współpracę z maklerem, który skutecznie określi plusy i minusy danego mieszkania lub domu.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że zanim kwota za nieruchomość trafi do sprzedawcy, najpierw jest umieszczana na specjalnym koncie powierniczym. Dopiero kiedy wszelkie formalności zostaną dopełnione, kwota spłynie na konto docelowe.

Na koniec wspomnimy także o tym, żeby zawsze pamiętać o swoim interesie. W końcu sprawa dotyczy naprawdę dużych pieniędzy, dlatego zawsze doradzamy, aby tworzyć porządne umowy, skonsultowane z profesjonalistą, które zabezpieczą Was w różnych niespodziewanych sytuacjach.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!