Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Holandia: wysokie podatki dla właścicieli samochodów z dieslem?

Holandia: wysokie podatki dla właścicieli samochodów z dieslem?

Coraz częściej w krajach europejskich dyskutuje się o regulacjach mających na celu ograniczenie emisji spalin i poprawę stanu środowiska naturalnego. Pionierem wśród pomysłów na zmiany jest urząd holenderski. Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych, podatek od użytkowania starszych aut – to tylko niektóre z pomysłów, które planują wprowadzić w życie urzędnicy.

Podwyższony podatek dla samochodów spalinowych

Od przyszłego roku miała zostać wprowadzona 15-procentowa podwyżka podatku od samochodów spalinowych nieposiadających filtra cząsteczek stałych. Wiązało się to ze wzrostem opłat dla kierowców niektórych pojazdów z silnikiem diesla nawet o 225 euro. Na razie z uwagi na nieodpowiednie przygotowanie sieci administracyjnej rząd zadecydował się przełożyć tę zmianę na rok 2020.

Całkowity zakaz sprzedaży pojazdów produkujących zanieczyszczenia

Zakaz sprzedaży aut z silnikami spalinowymi zapowiedziany został już w 2017 r. Wtedy też urzędnicy zapowiadali wprowadzenie tego przepisu w życie maksymalnie do 2030 r. Nie mówiono wtedy jedynie o silnikach benzynowych i dieslach, ale również o hybrydach. Od niedawna władze Holandii usilnie dążą do tego, aby obywatele Holandii poruszali się jedynie autami elektrycznymi. Już teraz planowane jest wprowadzenie przeróżnych ulg dla kierowców pojazdów nieprodukujących spalin. Kierowców samochodów spalinowych może natomiast czekać podwyższony podatek, podwyższone ceny paliw oraz zakaz wjazdu do większych miast samochodami powodującymi zanieczyszczenia powietrza.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!