Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

HOLANDIA | W Amsterdamie żyje się najlepiej…

HOLANDIA | W Amsterdamie żyje się najlepiej…

Amsterdam, Utrecht i Amstelveen – to pierwsza trójka miast, które uznano za najlepsze do życia. Najgorzej w rankingu „Atlas voor gemeenten” (Atlas gmin) wypadło Emmen.

Przygotowując zestawienie brano pod uwagę wiele różnych kwestii. Oceniano m.in. liczbę miejsc pracy w regionie, bezpieczeństwo, bliskość natury i ofertę kulturalną. Nie bez znaczenia był także dostęp do służby zdrowia, edukacji czy czystość środowiska. Co ciekawe, pierwsza trójka w rankingu nie zmienia się od dziesięciu lat.

Na czwartej pozycji uplasował się Haarlem. Za nim Den Bosch, dalej Haga, Haarlemmermeer, Nijmegen, Lejda i Leidschendam-Voorburg.

Największą niespodzianką tegorocznej edycji rankingu okazał się Dordrecht. Jeszcze rok temu na 30 pozycji, tym razem 16 oczek do góry. – To nieodkryta perełka wśród holenderskich miast – przekonuje jeden z badaczy, Gerard Marlet. – Ma monumentalne centrum z szeroką ofertą kulturalną, o czym jeszcze wielu ludzi nie wie. Każdy mówi o Ansterdamie i Utrechcie, ale Dordrecht to naprawdę perła.

Jeśli już wiemy, gdzie żyje się najlepiej, warto zajrzeć na koniec rankingu by dowiedzieć się, których miejsc lepiej unikać. I tak na 41 pozycji znalazło się Almere. Za nim kolejno: Helmond, Enschede, Almelo, Bergen op Zoom, Venlo, Heerlen, Sittard-Geelen i stawkę – na 50 pozycji – zamyka wspomniane wcześniej Emmen.


MarSo

http://pracainauka.pl/aktualnosci/w-amsterdamie-zyje-sie-najlepiej

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!