Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

HOLANDIA | Umowy dla imigrantów?

HOLANDIA | Umowy dla imigrantów?

I bynajmniej nie chodzi tu o – tak pożądane – umowy o pracę. A o nowy pomysł wicepremiera i ministra spraw socjalnych z partii Pracy (PydA) Lodewijka Asschera, odpowiedzialnego za imigrację. – Każdy, kto chce się osiedlić w Holandii, powinien podpisać specjalną umowę, w której zobowiąże się do poszanowania wartości określonych w konstytucji i prawie naszego kraju – zapowiedział Asscher.

                Nowe przepisy miałyby obowiązywać wszystkich, także obywateli krajów należących do Unii.  Minister skierował już w tej sprawie wniosek do parlamentu.

                – Integracja kulturowa załamuje się, cofamy się w kwestii postrzegania homoseksualności, Żydów i kobiet – przekonuje Asscher. – Dlatego musimy jasno mówić o tym, co czyni nasz kraj wielkim, czyli o prawie do bycia sobą. Jeśli już teraz nie podejmiemy odpowiednich działań, zapłacimy ogromną cenę. Nie zwracając uwagi na problemy, które mogą wyniknąć ze swobodnego przepływu osób, przyczynimy się do bardziej antyspołecznej Europy.

                Minister zapewnia, że umowa, którą miałby podpisać każdy chcący zostać dłużej w Holandii cudzoziemiec, nie jest wymierzona przeciwko imigrantom. A wręcz przeciwnie – na dłuższą metę ma działać na ich korzyść. – Polityka integracyjna Holandii musi być przyjazna i otwarta, ale jednocześnie opierać się na twardych i jasnych zasadach – podkreśla Asscher.

MarSo


Źródło: Praca i nauka za granicą, Nr 239, str. 3 

www.pracainauka.pl

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!