Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

HOLANDIA | Rozlicz się z fiskusem

HOLANDIA | Rozlicz się z fiskusem

O zwrot podatku w krainie tulipanów możesz się starać do pięciu lat wstecz po upływie roku podatkowego. Podstawą do jego uzyskania jest holenderska karta podatkowa (Jaaropgave lub Jaaropgaaf), którą powinieneś otrzymać od pracodawcy najpóźniej do końca marca.

 

 

 

            O zwrot podatku w Holandii może się starać każda osoba, która pracowała w tym kraju legalnie i posiada BSN numer (dawny SOFI numer). Dotyczy to zarówno pracowników uzyskujących dochody z tytułu umowy o pracę, jak i pracowników sezonowych oraz zatrudnionych na umowach czasowych, przebywających na stypendiach i zatrudnionych na zlecenia.

 

 

 

Najlepiej do marca

 

            Rok podatkowy w Holandii, podobnie jak w Polsce pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Zgodnie z przepisami, najpóźniej do połowy marca pracodawca powinien przekazać ci holenderską kartę podatkową (Jaaropgave lub Jaaropgaaf). Stanowi ona podstawę do uzyskania zwrotu podatku.

 

            Jeżeli w danym roku byłeś zatrudniony w kilku firmach, rozliczenie roczne powinieneś otrzymać od każdej z nich. Kwota zwrotu, zależy od wysokości uzyskanego dochodu i sumy zaliczek wpłaconych na podatek dochodowy. Informacje te znajdziesz na swojej karcie podatkowej. W przypadku, gdy twój dochód okaże się niższy od kwoty wolnej od podatku, będziesz miał szansę odzyskać całość sumy przekazanej fiskusowi. Warto pamiętać, że aż w 98 procent przypadkach zaliczki na podatek dochodowy pobierane są w zawyżonej kwocie.

 

            Rozliczenie podatkowe złożone przed dniem 31 marca daje możliwość szybszego otrzymania pieniędzy Dotyczy to jednak tylko bieżącego roku podatkowego.

 

 

 

Do pięciu lat wstecz

 

            Pracownik ma obowiązek rozliczenia się z holenderskim fiskusem po otrzymaniu od urzędu skarbowego (Belastingdienst) formularza o nazwie C-biljet lub jakiegokolwiek innego pisma nakazującego złożenie zeznania podatkowego. Polacy rozliczający się z holenderskiego podatku mają prawo do ulgi na dzieci. Muszą być one zameldowane pod adresem jednego z rodziców. Z dodatkowej ulgi mogą też skorzystać osoby samotnie wychowujące dzieci.

 

            O zwrot podatku możesz się starać do pięciu lat wstecz po upływie roku podatkowego. 31 grudnia 2012 r. mija ostateczny termin rozliczania się z podatku za rok 2007. Czas oczekiwania na zwrot pieniędzy trwa zazwyczaj 3-6 miesięcy pod warunkiem, że zeznanie podatkowe za miniony rok zdążysz złożyć przed końcem marca bieżącego roku. W przeciwnym razie cała procedura może się przeciągnąć do 6-12 miesięcy. Osoby rozliczające się za lata 2007-2009 mogą czekać na pieniądze nawet trzy lata.

 

 

 

2 tys. euro do zwrotu

 

            Polacy zatrudnieni w Holandii, w zależności od uzyskanego dochodu i sumy zaliczek oddanych fiskusowi, mogą liczyć na zwrot pieniędzy w kwocie do ponad 2 tys. euro.

 

            Rozliczenie podatku na własną rękę wiąże się z wypełnieniem skomplikowanych formularzy, dlatego wielu Polaków korzysta z usług wyspecjalizowanych biur podatkowych. Firmy te pobierają prowizję, która stanowi określony procent od wielkości uzyskanego zwrotu.

 

            Skorzystanie z usług takiego biura nie przyspieszy wypłacenia pieniędzy. Żadna z firm rozliczających podatek nie jest w stanie wymóc na holenderskim urzędzie skarbowym, aby ten rozliczył klienta w ciągu trzech miesięcy.

 

           

 

 

 

Maksymalne terminy na rozliczanie się z holenderskim fiskusem:

 

  • za 2012 rok do 31 XII 2017 r.
  • za 2011 rok do 31 XII 2016 r.
  • za 2010 rok do 31 XII 2015 r.
  • za 2009 rok do 31 XII 2014 r.
  • za 2008 rok do 31 XII 2013 r.
  • za 2007 rok do 31 XII 2012 r.

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!