Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

HOLANDIA | Podatki w Holandii

HOLANDIA | Podatki w Holandii

Od 1 marca w kraju tulipanów można składać deklaracje podatkowe. Około 60 proc. formularza zeznania jest już wypełnione przez urząd skarbowy, jednak resztę trzeba uzupełnić samemu. Federacja holenderskich związków zawodowych (FNV Belastingservice) radzi, aby z racji możliwości zwrotu podatku wstecz, dokładnie sprawdzać kwoty ulg podatkowych i ulg pracowniczych.

            Termin składania deklaracji mija 1 maja. Można jednak zażądać możliwości zwłoki i wówczas zostaje on przedłużony do 1 września. Ale jeśli złożymy swoje zeznanie do 1 kwietnia, to szybciej otrzymamy zwrot lub dokument płatności nazywany acceptgiro za zapłaconą kwotę.

            Aby wypełnić formularz rozliczeniowy podatku za rok ubiegły od 1 marca można korzystać ze strony Belastingdienst (holenderski urząd podatkowy). Tym samym nie jest już konieczne pobieranie programu do zrealizowania deklaracji, a następnie jej wysyłania.

            By uniknąć obciążenia strony internetowej termin składania deklaracji wydłużono do 1 maja (w ubiegłym roku był do 1 kwietnia).

            O zwrot podatku w krainie tulipanów możesz się starać do pięciu lat wstecz po upływie roku podatkowego. Podstawą do jego uzyskania jest holenderska karta podatkowa (Jaaropgave lub Jaaropgaaf), którą powinieneś otrzymać od pracodawcy najpóźniej do końca marca.

sibi

Źródło: Praca i nauka za granicą, Nr 291, str. 6

www.pracainauka.pl

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!