Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

HOLANDIA | Należy Ci się dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego

HOLANDIA | Należy Ci się dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego

Pracujesz w Holandii i opłacasz ubezpieczenie zdrowotne? Sprawdź, bo najprawdopodobniej należy ci się dofinansowanie – Zorgtoeslag. Możesz dostać kilkaset euro rocznie!

 

            Wielu Polaków podejmujących pracę w Holandii, nie wie, że to na nich – a nie na pracodawcy – spoczywa obowiązek opłacania ubezpieczenia zdrowotnego. Trzeba to zrobić w ciągu czterech miesięcy od momentu rozpoczęcia pracy (lub zameldowania na terenie Holandii). Koszta nie są małe (podstawowy pakiet ubezpieczeniowy to ok. 100 euro miesięcznie), ale część pieniędzy można odzyskać, ubiegając się o zorgtoeslag, czyli dofinansowanie ubezpieczenia. Wystarczy dopełnić kilku formalności.

            To, ile pieniędzy można otrzymać, zależy od wysokości zarobków. Zorgtoeslag pomyślany jest bowiem jako pomoc dla osób o niskich dochodach. Jak się jednak nietrudno domyślić, w grupie tej znajduje się bardzo wielu Polaków.

            Aby ubiegać się o dofinansowanie, trzeba wykazać, że jest się osobą pełnoletnią, zatrudnioną, opłacającą składkę podstawową (Basisverzekering). Nie można także posiadać rocznych dochodów wyższych niż 19.094 euro a w przypadku partnerów fiskalnych 30.939 euro za 2013 rok. Kwota przyznanego Zorgtoeslag zależy od dochodów podatnika - im większy, tym mniejsza kwota dodatku.  Maksymalna kwota dofinansowania w przypadku partnerów fiskalnych to 171 EUR miesięcznie.

            Zorgtoeslag można otrzymywać na dwa sposoby. Albo zaliczkowo, co miesiąc przez cały dany rok, albo wstecznie za cały rok poprzedni. Pamiętaj, że jeżeli przestaniesz pracować (i opłacać składkę na ubezpieczenie zdrowotne), koniecznie musisz o tym fakcie poinformować Belastingdienst. W przeciwnym razie na twoje konto nadal będą co miesiąc wpływały pieniądze. A to oznacza, że pod koniec roku dostaniesz wezwanie do zwrotu nadpłaconej kwoty.

 

            Sprawdź naszą ofertę uzyskania dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!