Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Gdzie Niemcy spędzają wakacje?

Gdzie Niemcy spędzają wakacje?

Czy wszyscy mieszkańcy Niemiec mają pieniądze na urlop? Jak spędzają wakacje ci, którzy je posiadają? Kilka informacji o Niemcach na urlopie.

Nie każdego stać

Myśląc o Niemcach na wakacjach, wielu z nas wyobraża sobie małżeństwo mówiące po niemiecku podróżujące kamperem, wydające setki złotych nad polskim morzem lub spędzające czas nad basenem w bardziej egzotycznym miejscu. Oczywiście w hotelu z wykupionym pakietem all inclusive. Okazuje się jednak, że wielu z nich nie może sobie pozwolić na wyjazd. Aż 16% Niemców nie stać na wakacje w innym kraju, czy nawet wyjazd do innego rejonu Niemiec. Co prawda z roku na rok liczba osób w Niemczech znajdujących się w złej sytuacji finansowej spada, jednak nadal jest wiele osób, które zmuszone są zostać podczas urlopu w domu. Wśród nich większość stanowią samotni rodzice oraz single.

Co jednak z tymi, którzy mają pieniądze na wakacje?

Niemcy którzy są w stanie odłożyć pieniądze na wakacje, zazwyczaj dużo podróżują. Wśród nich jest wielu młodych ludzi. Ich ulubionym kierunkiem jest słoneczna Hiszpania i znajdujące się blisko niej hiszpańskie wyspy. Bardzo lubianym krajem turystycznym jest dla Niemców również popularna ostatnio Grecja, chociaż nadal chętnie latają oni do Turcji. Wiele osób podróżuje również do Włoch, Chorwacji, Austrii i Francji. Niektórzy decydują się zostać w kraju i wybierają bawarskie góry, wypoczynek nad Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym.

Wakacje nie w każdym towarzystwie

Ciekawostką jest, że Niemcy nie przepadają na wakacjach za towarzystwem swoich rodaków, Polaków, Rosjan i Brytyjczyków ze względu na pijaństwo i nieuprzejmość.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!