Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Funt zaczyna tracić na wartości

Funt zaczyna tracić na wartości

Niski poziom bezrobocia w Wielkiej Brytanii to dla tego kraju, jak również osób planujących podjąć w nim pracę, dobra informacja. Niepokojące są jednak dane dotyczące wynagrodzenia, które w ujęciu rocznym rosną w tempie 2,6%. Jest to dużym zaskoczeniem, gdyż oczekiwano, że utrzymają się one na poziomie 2,8%.

 

Dane o wynagrodzeniu mają ścisły związek z kursem funta oraz wpływają na inflację, która następnie przekłada się na poziom stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. W konsekwencji, może to oznaczać, że Bank Anglii będzie zmuszony podnieść stopy procentowe.

 

W prywatnym sektorze obserwować można największy spadek z 3,2% na 2,8%. Nie można jednak tych danych interpretować jedynie w kontekście kłopotów firm z zatrudnieniem. Mogą one wynikać jedynie ze wstrzymaniem tworzenia nowych miejsc pracy.

 

Nadal jednak warto podkreślać, że w Wielkiej Brytanii coraz mniej osób ubiega się o zasiłek, co wynika z niskiej stopy bezrobocia. Analitycy XTB zwracają jednak uwagę na inną kwestię: „Dane te mają uwzględniać wnioskowanie o inny zasiłek, jakim jest „credit universal”, czyli „zasiłek uniwersalny", który ma zastąpić kilka innych zasiłków. Wobec takiej zmiany może nastąpić spadek różnego rodzaju zasiłków na rzecz zasiłku uniwersalnego. Samo Biuro Statystyczne wskazuje, że zmiana ta doprowadzi do większej zmienności w danych”. To by mogło wskazywać, że sytuacja w Wielkiej Brytanii na rynku pracy nie jest tak satysfakcjonująca, jak mogło się wcześniej wydawać.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!