Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Depresja na emigracji

Depresja na emigracji

Depresja to poważna choroba, której nie można lekceważyć. Jej rozwojowi sprzyja znalezienie się w nieznanym środowisku, z dala od rodziny. Dlatego może ona spotkać osoby, które decydują się na wyjazd do pracy za granicę.

Opuszczenie rodziny i przyjaciół, nowe otoczenie, nieznany język, ciężka praca fizyczna, brak czasu na relaks, a także nieprzychylność innych emigrantów, to czynniki doprowadzające do chorób, między innymi depresji i alkoholizmu. Emigranci zarobkowi często wstydzą się zwierzać bliskim, a tym bardziej udać się z problemami do miejscowego lekarza.

Pomimo tego, że problem depresji w Holandii jest powszechny, kraj ten jest uznawany za jeden z tych, w którym żyje najwięcej szczęśliwych ludzi. Według holenderskiego instytutu Pharos, osoby przyjeżdżające do pracy z Europy Środkowej i Wschodniej, więc również i Polacy, częściej zmagają się z depresją, niż Holendrzy.

Pierwszymi objawami depresji mogą być: bezsenność, ciągłe lenistwo, brak ochoty na wyjście z domu oraz bezpodstawna złość. Obserwując u siebie te objawy, nie warto zwlekać, tylko od razu reagować.

Osobom z Polski przebywającym w Holandii, które krępują się rozmawiać w języku holenderskim, a borykają się z depresją, polecamy znalezienie lekarzy przyjmujących Polaków w ich ojczystym języku. Można się spotkać z lekarzem ogólnym, który powinien skierować nas do specjalisty. Dodatkowo w Amsterdamie funkcjonuje Centrum Zdrowia Psychicznego, w którym pracują psycholodzy i psychiatrzy mówiący po polsku. Osoby, które z powodu długich godzin pracy lub innych barier nie są w stanie udać się do specjalisty do innego miasta, mogą skorzystać z pomocy lekarza polskiego przez wizytę online.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!