Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Czy warto wyjechać do pracy do Niemiec? Subiektywny poradnik.

Czy warto wyjechać do pracy do Niemiec? Subiektywny poradnik.

Czy wyjazd do Niemiec to dobry pomysł? Czy każdy odnajdzie się nowej rzeczywistości? Aby ułatwić Wam odpowiedź na to pytanie, stworzyliśmy listę plusów. Dlaczego warto wyjechać do pracy do Niemiec? Lista 4 głównych zalet...

 

1. Wyższa płaca

Nie ma wątpliwości, że każdy Polak woli zarabiać w euro niż w złotówkach. Okazuje się, że to jeden z najczęściej wymienianych argumentów, które podają Polacy po przeprowadzce do Niemiec. Jeżeli Polak na emigracji nastawi się na oszczędzanie, to jest w stanie odłożyć całkiem sporo każdego miesiąca. W Polsce na podobnym stanowisku ludzie pracują często za pieniądze, które starczają jedynie na przeżycie. W 2021 roku minimalna płaca w Niemczech to 9.5 euro, co w przeliczeniu daje około 40 złotych za godzinę pracy. Oczywiście, pracownik musi mieć na uwadze również kwestie zakwaterowania i żywienia, ponieważ generują one koszty. Zdarza się jednak tak, że to pracodawca pokrywa te koszty, co daje pracownikowi jeszcze większe możliwości oszczędności.

 

2. Rozłąka - nie na długo...

Rozłąka – to najgorszy element decyzji o pracy na terenie Niemiec. Z jednej strony zwykle przyszły pracownik decyduje się na pracę ze względu na polepszenie sytuacji ekonomicznej rodziny, ale może na tym ucierpieć relacja z rodziną spowodowana długoterminową rozłąką. Tu pojawia się kolejny powód, dla którego Polacy wybierają Niemcy za kraj emigracji. Niemcy są krajem sąsiadującym, a w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie szybko dostać się z jednego kraju do drugiego. Infrastruktura pomiędzy Polską a Niemcami jest niezwykle rozbudowana, co umożliwia szybkie przemieszczanie się i regularne odwiedzanie rodziny w Polsce.

 

3. Kwalifikacje

Kiedy mówimy o zawodowym wyjeździe do innego kraju, zwykle najistotniejszym elementem są wyższe zarobki. Zapominamy jednak o tym, że praca poza granicami Polski może przynieść wiele dobrego w zakresie posiadanych przez nas kwalifikacji. Intensywna praca, nauka, nowe wyzwania – to rzeczy, które wyróżniają nas na rynku pracy. Z pewnością będzie łatwiej znaleźć pracę osobie, która wykazała się pracowitością i chęcią rozwoju w innym kraju. Często praca za granicą jest odbierana bardzo pozytywnie i świadczy o pewnych cechach osoby. Ponadto niemieccy pracodawcy lubią dokształcać swoich pracowników, w związku z tym pracując na niemieckim rynku pracy, możemy liczyć na różnego rodzaju szkolenia i warsztaty, które poszerzają naszą wiedzę i wzmocnią kwalifikacje.

 

4. Szlifowanie języka

Czy słyszeliście kiedyś o tym, że nie ma lepszej formy nauki języka niż posługiwanie się nim na co dzień? Bezapelacyjnie tak jest, dlatego każdy wyjazd, nie tylko do Niemiec, będzie dla nas rozwojowy pod względem nauki języka… Jest to kolejna kwalifikacja, którą możemy znacznie rozbudować w niedługim czasie. Tu jednak musimy się przełamać i postawić na naukę języka niemieckiego. Warto pamiętać o tym, że nikt nie jest od razu perfekcyjny, a przełamanie bariery wstydu pomoże nam komunikować się z innymi i nie zamykać się jedynie na polskie towarzystwo. Często boimy się interakcji w obawie przed brakiem umiejętności porozumienia się. Warto też pamiętać, że często nasze ograniczenia wynikają z lęku przed oceną. Mamy dla Was jednak radę - nawet jeżeli macie coś powiedzieć na około, powiedzcie. Z pewnością każdy Niemiec was zrozumie!

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!