Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Czy w Holandii segreguje się śmieci?

Czy w Holandii segreguje się śmieci?

Zwiększanie się liczby ludności na świecie prowadzi do zwiększenia się poziomu produkcji odpadów. Kraje europejskie od dawna próbują z tym walczyć, wprowadzając różne regulacje dotyczące wytwarzania oraz segregacji śmieci. Dąży się do tego, żeby zminimalizować liczbę wysypisk i zwiększyć recykling.

Jak do tego problemu podchodzą Holendrzy? Czy dba się u o środowisko? Jak najbardziej! Holandia na pierwszy rzut oka jest krajem, w którym dużą uwagę przykłada się do porządku. Na większości ulic jest czysto, a ogródki przy domkach zachwycają większość przechodniów stopniem wypielęgnowania i wypełnienia roślinnością. Niestety podobnie jak inne kraje, kraj wiatraków również zmaga się z problemem zanieczyszczeń i nadprodukcji śmieci. Dlatego też obowiązują tu szczególne zasady dotyczące segregacji odpadów. Do zwykłego kosza na śmieci nie powinno się wyrzucać między innymi papieru, szkła, przeterminowanych leków, baterii oraz środków chemicznych. Na papier oraz szkło przeznaczone są specjalne kosze. Wiele szklanych butelek sprzedawanych jest w depozycie – za butelki płacona jest kaucja, którą sklep zwraca po zwróceniu ich do sklepu. Przeterminowane leki oraz zużyte baterie można wyrzucić do wyznaczonych do tego specjalnych pojemników lub oddać w niektórych punktach sprzedaży.

Warto wiedzieć, że w Holandii opłaca się również zwracać plastikowe butelki. Wiele marketów umieszcza bowiem w swoich placówkach automaty, które po włożeniu do nich zużytych opakowań zwracają kaucję. Ponieważ zbyt duża produkcja plastiku to poważny problem, rząd holenderski zastanawia się nad wprowadzaniem dodatkowych rozwiązań. Między innymi planowane jest wprowadzenie obowiązkowego systemu depozytowego dla plastikowych opakowań.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!