Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Czy łatwo jest znaleźć pracę w Holandii? Sprawdź, co zrobić, aby zdobyć dobrą pracę w tym kraju!

Czy łatwo jest znaleźć pracę w Holandii? Sprawdź, co zrobić, aby zdobyć dobrą pracę w tym kraju!

Decyzja o wyjeździe za granicę do pracy, nie należy do najłatwiejszych. Wiemy też, że Polacy praktykują różne sposoby podejmowania pracy poza granicami Polski. Które z nich są najlepsze?

Większość Polaków decydujących się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych, szuka pracy będąc jeszcze w ojczyźnie. Jest to najbezpieczniejszy sposób na to, żeby zapoznać się z możliwościami, a przy tym nie stracić płynności finansowej. Są też tacy, którzy w przypływie spontanicznej decyzji, decydują się na wyjazd do Holandii do pracy i planują już na miejscu szukać pracy. Nie oceniamy takiego działania, jednak zdecydowanie popieramy wersję pierwszą.

Z doświadczenia wiemy, że wyjazd za granicę musi być poprzedzony naprawdę porządnym przygotowaniem. Na wstępie warto zapoznać się z charakterystyką Holandii, z kulturą, typem społeczeństwa, warunkami pracy. Jeżeli wszystkie aspekty podpowiadają Ci, że to jest dobre miejsce, aby podreperować swój budżet, to możesz zabrać się za szukanie pracy.

 

Gdzie szukać pracy w Holandii?

 Żyjemy w wygodnych czasach, w których, aby znaleźć pracę, nie musimy wychodzić z domu. Internet pęka w szwach od stron internetowych oferujących zatrudnienie poza granicami Polski. Ponieważ Holandia jest krajem dość mocno otwartym na emigrantów, to na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej holenderskich agencji pracy, które są swojego rodzaju pośrednikami pomiędzy pracownikami a pracodawcami w Holandii. Podpisując umowę z agencją pracy, która załatwia pracę na terenie Holandii, mamy swojego rodzaju zabezpieczenie.

 

Kilka powodów, dla których warto skorzystać z agencji pracy w Holandii:

 

1. Bezpieczeństwo - agencje pracy podlegają nadzorom i kontrolom, dzięki czemu bardzo rzadko dochodzi do oszustw.

2. Agencja pomoże Ci załatwić formalności, które dla Ciebie mogłyby być skomplikowane (np. stworzenie numeru BSN - to numer identyfikacyjny, który musimy nabyć, przyjeżdżając do Holandii).

3. Podróżując do pracy z agencją pracy, najpewniej możesz oczekiwać dobrego miejsca zamieszkania, co na własną rękę (szczególnie przy pracy sezonowej) może być bardzo ciężkie do zrealizowania. Zdarza się tak, że agencje pracy podpisują umowy z pracodawcami, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom miejsce do odpoczynku i spania, w ramach wypłaty.

4. W tym przypadku nie obowiązuje okres wypowiedzenia. Jeżeli chcesz lub sytuacja zmusza Cię do zwolnienia się z pracy i powrotu do ojczyzny - możesz to zrobić.

5. Dobra agencja pracy musi być transparentna, dlatego z góry dowiesz się, jakie możesz mieć obowiązki w pracy, jakie wynagrodzenie i prawa.

 

Uwaga! Należy pamiętać, że jest wiele agencji pracy w Holandii. Najbezpieczniej będzie wybrać te najbardziej znane i poważane. W Internecie bez problemu znajdziecie szereg opinii na temat każdej z agencji, zapoznajcie się z nią i rzeczowo oceńcie, czy warto podjąć współpracę z daną agencją.

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!