Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Czego nie robić, szukając pracy w Niemczech?

Czego nie robić, szukając pracy w Niemczech?

Praca w Niemczech brzmi naprawdę kusząco, ale czy wiecie, co robić, aby już na początku nie popełnić błędów? Jeżeli zastanawiacie się, jak znaleźć pracę w Niemczech i czuć się w niej dobrze, koniecznie czytajcie dalej…

Praca w Niemczech może okazać się dużą przyjemnością, jeżeli zwrócimy uwagę na kilka rzeczy:

1. Język nie ma znaczenia

Niejednokrotnie pisaliśmy o tym, że znajomość języka nie jest obligatoryjna w przypadku pracy w Niemczech. Sa to najczęściej mniej płatne stanowiska - produkcja, zbieranie owoców...Wiemy jednak, że znajomość języka w kraju, do którego się wybieramy, jest ważna. Od załatwienia spraw urzędowych, po relacje międzyludzkie. Nawet jeżeli nie znacie jeszcze języka niemieckiego, to koniecznie postawcie sobie za cel naukę od pierwszych dni za granicą. Znajomość języka to możliwość zdobycia lepszej pracy, przyjaciół i samodzielności!

2. Brak gotowości na zmiany i nowe znajomosci

Zamknięcie się wśród Polaków w Niemczech nie jest dobrym wyjściem. Oczywiście, zawsze warto mieć kogoś, kto mówi w naszym języku, ale takie działanie może skutecznie odwieść nas od szlifowania języka niemieckiego. Może też pogłębiać stereotypy i podejście Niemców do Polaków i na odwrót.

3. Praca bez perspektyw

Pamiętajmy, że sam przyjazd do kraju jest dla nas wydatkiem finansowym, dlatego warto mieć konkretną perspektywę pracy na dłużej. Oczywiście, jeżeli decydujemy się na wyjazd sezonowy, to jest w porządku. W tym przypadku jednak mamy z góry określony czas, który spędzimy w Niemczech. My wystrzegamy się jednak sytuacji podjęcia dobrze płatnej pracy w ramach (na przykład) kontaktu na dwa miesiące i podejścia, że później też coś się znajdzie. Warto mieć dłużej plany zawodowe, aby móc odłożyć pieniądze, a nie inwestować je w czas oczekiwania na kolejne zlecenie.

4. Przeświadczenia

W swoich głowach bardzo często tworzymy stereotypy ludzi pochodzących z różnych krajów i kultur. O Niemcach najwcześniej myślimy, że są niemili i wrogo nastawieni do gości w ich kraju. Jeżeli pojedziemy do Niemiec z takim nastawieniem, możemy szybko wrócić do ojczyzny. Gwarantujemy, że jeżeli pojedziecie z uśmiechem na twarzy i dobrym nastawieniem, to ludzie w obcym kraju odpowiedzą tym samym. Zdrowe podejście do innych może niezwykle umilić nam czas spędzony na obczyźnie. Być może spowoduje także zdobycie przyjaźni do końca życia! Ważne, aby nie zamykać się na innych.

5. „Jakoś to będzie”

Bywamy monotematyczni i wciąż powtarzamy, że wyjazd za granicę w celach zarobkowych to bardzo poważna decyzja. Właśnie dlatego uważamy, że błędem jest myślenie w kategoriach „jakoś to będzie”. Prawda jest taka, że do wyjazdu musimy się przygotować, również finansowo. Życie jest nieprzewidywalne i po przyjeździe na miejsce może okazać się że praca która była pewnikiem, nagle znika z pola widzenia. Możesz także zgubić dokumenty, telefon, a właściciel mieszkanie, które masz wynająć stwierdza, że jednak nie możecie go wynająć. Oczywiście warto już przed wyjazdem podpisać wszelkie umowy, ale sytuacje, na które nie mamy wpływu, mogą zdarzyć się zawsze. Właśnie dlatego przygotuj się na wszystkie te ewentualności. Miej zabezpieczenie finansowe i zapewnij sobie kontakt z najbliższymi.

  

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!