Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Coraz droższe życie w Niderlandach. Wyższe podatki — co w zamian?

Coraz droższe życie w Niderlandach. Wyższe podatki — co w zamian?

Wspominaliśmy wcześniej, że ceny prądu wciąż rosną. Bieżący rok przyniesie również podwyżki w sferze mandatów za wykroczenia drogowe. Czas również na właścicieli domów!

W 2020 roku podwyżkom ulegną podatki od nieruchomości. Szacuje się, że będzie to o około 12 euro więcej, w skali miesiąca. Zdarzają się wprawdzie przypadki gmin, gdzie podatek został obniżony. Jest to jednak niewielka liczba gmin. Jedną z nich jest np. Noordwijk w Holandii południowej.

Mieszkańcy domów muszą być gotowi na to, że zapłacą też więcej za wywóz odpadów. Dzieje się tak dlatego, że podatek, który płacą gminy, wzrasta. Kolejnym powodem, dla którego ceny wciąż rosną, jest związek z ekologią. Ten zabieg ma zachęcić mieszkańców do segregacji śmieci we wskazany sposób.

 

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!

Wszelkie podwyżki mają jednak swoją lepszą stronę. Mieszkańcy Holandii mogą mieć poczucie, że mają coś w zamian. W roku 2020 państwo rozpoczyna wiele zmian. Będą to między innymi miliony wydane na poprawę jakości dróg, transportu publicznego oraz na budowę nowych obiektów.

 

Plany rozbudowy dróg obejmują m.in. autostradę A7 oraz A8 pomiędzy Amsterdamem a Hoorn, oraz poszerzenie drogi na autostradzie A50 w celu rozluźnienia często występujących korków.

W zakresie rozwoju transportu publicznego państwo planuje powiększenie i unowocześnienie stacji kolejowej na lotnisku Schiphol, tak aby stacja mogłaś pomieścić więcej podróżnych. To samo dotyczy samego lotniska. Będzie to inwestycja na około 237 mln euro. Kolejne zmiany będą dotyczyły inwestycji w infrastrukturę kolejową, tak aby pociągi mogły przemieszczać się szybciej (nawet do 200km/h).

 

Z uwagi na określone normy emisji azotu sporo wielkich inwestycji w infrastrukturę będzie kosztowało znacznie więcej, niż pierwotnie zakładano.

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!