Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Chcesz przewieźć wypłatę w gotówce do Polski? Dowiedz się czy na pewno możesz to zrobić

Chcesz przewieźć wypłatę w gotówce do Polski? Dowiedz się czy na pewno możesz to zrobić

 

Przewożenie gotówki to nic nowego ani zaskakującego, jednak okazuje się, że ten proces, jak wiele innych, podlega pewnym zasadom. Są one odgórnie ustalone, a ich naruszenie może skutkować nałożeniem wysokich kar.

Kiedy można?

Każdy ma prawo do przewożenia poza granicę danego kraju kwotę w wysokości 9.999 euro. Oczywiście, chodzi tutaj o gotówkę. Ta zasada obowiązuje zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i innych krajów. Jest to kwota, która może obowiązywać również w innych walutach. W takim przypadku kwota po przeliczeniu musi wynosić 9.999 według bieżącego kursu waluty.

 Wyżej wymieniona kwota jest wolna od konieczności jej oclenia. Osoby, które chcą przewieźć większą kwotę niż 9.999, mają obowiazek zgłosić chęć przewiezienia danej ilości gotówki, zarówno do organów celnych, jak i do Straży Celnej. 

Konsekwencje

W przypadku przewożenia kwoty wyższej niż wymieniona w artykule oraz niezgłoszenia tego faktu do odpowiednich organów czekają bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Za takie działania przewidywana jest kara w postaci mandatu oraz konfiskata przewożonej, nieoclonej kwoty. Wysokość mandatu może być różna ze względu na politykę, jaka panuje w danym kraju, jednak szacuje się, że jest to kwota od 10 000 do 20 000 euro.

Kara może czekać również tych, którzy zgłosili daną kwotę, którą przewożą, ale zataili jej część.

Może się zdarzyć, na przykład w przypadku Holandii, że osoba, która przewozi kwotę powyżej 10 000 będzie musiała uzupełnić formularz, w którym zawrze informacje na temat pochodzenia gotówki czy jej przeznaczenia.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!