Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Brexit - rząd informuje o zmianach wyjazdowych dla mieszkańców Wielkiej Brytanii

Brexit - rząd informuje o zmianach wyjazdowych dla mieszkańców Wielkiej Brytanii

 Brexit wywołuje wiele kontrowersji, ma zarówno swoich zwolenników i przeciwników. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że niesie on za sobą wiele, niejednokrotnie uciążliwych, zmian.

W dniu poprzedzającym Brexit, Brytyjski rząd poinformował, że obywatele będą musieli się przygotować na zmiany, które wejdą w życie od 2021 roku. 2020 rok jest dla Wielkiej Brytanii fazą przejściową, dlatego obywatele również mają czas, aby przywyknąć do zmian.

Zmiany wyjazdowe odbiją się w szczególności na osobach, które pracują na terenie Wielkiej Brytanii, ale regularnie wracają do ojczystego kraju.

 

Co właściwie się zmieni?

Przede wszystkim każdy, kto chce podróżować do UE, nie ma możliwości korzystania z roamingu. Może się okazać również, że pojawią się kłopoty z przewożeniem zwierząt. W przypadku chęci przewiezienia zwierzęcia należy skontaktować się z jego weterynarzem na minimum 4 miesiące przed podróżą.

Paszporty mają zmienić swoją ważność, dlatego osoby, które wybierają się do krajów Unii Europejskiej, a ich paszport kończy się nawet za dwa lata, powinny udać się do urzędu i upewnić się co mogą zrobić.

Kierowcy będą w obowiązku posiadania „green card”, czyli dokumentu, który poświadczy o ważności ubezpieczenia. Taki dokument trzeba będzie pokazać w przypadku odwiedzin w UE.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą musieli również tworzyć osobne kolejki na lotniskach.

 

Inne zmiany nie zostały jeszcze zadeklarowane. Pojawia się jednak wiele pytań w związku z podróżami do Europy.

Będziemy Was informować na bieżąco o wszystkich zmianach!

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!