Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Belgijski rynek pracy zagrożony

Belgijski rynek pracy zagrożony

Donald Trump sprawuje rządy jako prezydent Stanów Zjednoczonych od niedawna, jednak zapowiedział już wiele zmian, które dotyczą również krajów europejskich. Belgia może się obawiać straty do 5000 miejsc pracy, co jest spowodowane planowanymi przez Trumpa działaniami protekcjonistycznymi. Czy prezydent Stanów Zjednoczonych pozbawi pracy 5000 osób z Belgi?

 

We wtorek ukazało się nowe wydanie dziennika gospodarczego „De Tijd”, w którym napisano, że: „Zapowiadane przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa działania protekcjonistyczne mogą kosztową Belgię utratę nawet do 5 tysięcy miejsc pracy”. Prezydent USA wspomniał o wprowadzeniu wyższych taryf celnych na produkty, które są sprowadzane z Europy. Dla Belgii oznaczałoby to utratę od 1200 do 5000 miejsc pracy. Niewykluczone, że wśród nich nie ma Polaków czy też obywateli innych krajów. Takie protekcjonistyczne działania Trumpa według symulacji mogą spowodować obniżenie wzrostu belgijskiej gospodarki od 0,1 od 0,42 proc. PKB.

Donald Trump planuje podnieść średnią taryfę importową na towary sprowadzane z Unii Europejskiej do Stanów Zjednoczonych, nawet o 15%. Obecnie wynosi ona 2,1%. Statystyki mogą niepokoić, tym bardziej, że od belgijskiego eksportu bezpośredniego i pośredniego USA wartego 8,2 mld euro uzależnionych jest 54 tys. miejsc pracy. To aż 1,2% zatrudnienia w tym kraju.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!