Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Atak hakerski na niemiecką sieć urzędową

Atak hakerski na niemiecką sieć urzędową

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i resort obrony padły ofiarą tzw. cyberatku (są to działania mające na celu przechwycenie informacji zawartych w sieci komputerowej lub komputerach danych instytucji, lub użytkowników).

Niemiecka Agencja Prasowa podała do publicznej informacji, że niemiecka administracja rządowa, a dokładniej jej sieć komputerowa jest atakowana przez hakerów w celu przechwycenia informacji. Działania hakerskie polegały na wprowadzeniu złośliwego oprogramowania i tajemnym pozyskiwaniu danych. Istnieją przypuszczenia, że atak trwa już od roku, natomiast informacje o nim wyszły na jaw dopiero w grudniu. Przez MSZ został potwierdzony atak z dnia 28 lutego tego roku. Jego celem miało być przechwycenie informacji i planów działań niemieckich urzędników. Odkryto już, że był on prowadzony przez grupę cyberprzestępczą APT z Rosji. Nie dowiedziono jednoznacznych powiązań z rządem rosyjskim.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zapewnia, że sytuacja jest opanowana, a niemiecka sieć rządowa jest bezpieczna. Obecnie prowadzone jest śledztwo w celu zidentyfikowania dokładnego celu ataku. Wiadomo, że jaw nie wydostało się wiele informacji, jednak wykradzione mogły zostać materiały dyplomatyczne oraz plan rozwoju Bundeswehry. Ponadto podejrzewa się, że inne kraje Unii Europejskiej również mogły być celem takich ataków.

Dobrą informacją dla mieszkańców Niemiec jest fakt, że sieć komputerowa i internetowa administracji rządowej jest całkowicie oddzielona od sieci publicznej i nie ma zagrożenia dla zwykłego użytkownika.

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!