Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Assembler znaczy monter

Assembler znaczy monter

WIELKA BRYTANIA | Jadąc na Wyspy w celach zarobkowych, warto zastanowić się nad podjęciem pracy w charakterze montera Assembler. Zajęcie ciekawe, choć nie dla każdego, zarobki od około 6 do nawet 12 funtów za godzinę.

 

Przechadzając się w poszukiwaniu pracy ulicami angielskich miast nie sposób przeoczyć ogłoszeń o naborze chętnych do zawodu „assembler”. Można je spotkać na witrynach brytyjskich agencji rekrutacyjnych. Wielu naszych rodaków, stawiających pierwsze kroki na Wyspach nie zdaje sobie nawet sprawy, że oferta dla PSB Assembler dotyczy monterów. Jej zignorowanie to utrata szansy na zdobycie zatrudnienia.

 

PSB Asembler

            PSB to skrót od Printed Circuit Board, czyli płytki scalonej, a Asembler oznacza montera. Całość można więc przetłumaczyć jako monter układów scalonych lub gotowych komponentów, czy innymi słowy osoba odpowiedzialna za złożenie w całość danego elektronicznego układu. Jeżeli gros pracy polegać ma na lutowaniu, ogłoszenie rekrutacyjne może rozpoczynać się od słów: „Assembler/ Solderer”. W tego typu zawodach przydają się podstawy elektromechaniki. – Przed przyjęciem do pracy przeszłam test. Dostałam 2 płytki, lutownicę i polecenie scalenia ich ze sobą – Aneta mieszkająca w południowej Anglii śmieje się z początków pracy w firmie Tesla. – Chociaż nam wydawać się to może dziecinnie proste, to zapewniam, że dla miejscowych, zwłaszcza jeśli są kobietami, takie zadanie nie należy do najłatwiejszych.

            Zarobki? W zależności od tego, czy pracuje się za pośrednictwem agencji, czy też na kontrakcie, od ok. 6 do 9 funtów za godzinę. Stawka rośnie wraz ze stażem i liczbą overtime’ów, czyli płatnymi nadgodzinami do nawet 10,11 pounds per hour. Ogłoszenia pracy dla PCB Assembler często wiszą w witrynach największych agencji pracy czasowej, jak Adecco, Reed, Berry Recruitment (więcej o agencjach pośredniczących w załatwieniu pracy w Pracy i Nauce za Granicą, nr 167/2010).

 

Production Assembly Jobs

            Kto nie lubi lutować, a ma zdolności manualne, potrafi pracować w grupie i jest odporny na znużenie może śmiało wpisywać w wyszukiwarce wyrażenie production assembly jobs.Moje zadanie polegało na sprawdzaniu, czy cienkie listki gumy nie sklejają się ze sobą. 8 godzin siedziałem na krześle przed taśmą produkcyjną.  Nie znam nikogo, kto by tam nie przysypiał – Piotr wspomina swoją przygodę z pakownią ACP w Haywards Heath niedaleko Londynu. -Pracowaliśmy też przy pakowaniu słodyczy, cukru, i innej spożywki. Tutaj nie było już tak łatwo, zwłaszcza gdy taśma szybko się przesuwała, a każdy miał przypisane zadanie, które musiał wykonać na czas.

            Jak się zatem okazuje, production assembly jobs oznaczają nie tylko prace montażowe na linii produkcyjnej, ale również przy produkcji i w pakowni. Doświadczenie zdobyte w tej dziedzinie otwiera drzwi do pracy w innych zawodach związanych z assembly. Więcej takich ofert znaleźć można na stronach: www.indeed.co.uk, www.productionjobs1.co.uk, www.careerjet.co.uk, www.jobisjob.co.uk. Zarobki w pracy production assembly jobs? Może się zdarzyć, iż będzie to jedynie ustawowe minimum, ale zazwyczaj oscylują wokół 6 funtów za godzinę i więcej.

 

Mechanical Assembler…

            … to monter, który składa zarówno mechaniczne części, jak i całe podzespoły. Okazać się może bardzo cennym pracownikiem, o ile potrafi czytać instrukcje, rysunki techniczne, nastawiać samodzielnie maszyny i ma smykałkę do majsterkowania. Pracę znajdzie zarówno w fabrykach urządzeń elektronicznych, przyrządów pomiarowych, aparatury medycznej jak również przy montażu telewizorów, telefonów komórkowych, czy komputerów. Doświadczenie w zawodzie mechanika – jak najbardziej wskazane.

            Co ciekawe, bardzo dobrze płatną pracą (10 funtów i więcej za godzinę) jest mechanical assembly fitter, czyli osoba montująca meble. – W fachu tym właściwe stawki za godzinę pracy rozpoczynają się od 12 funtów. Trzeba jednak znać się na drewnie, mieć doświadczenie w stolarce, rysunku technicznym, a także umieć nastawiać oraz obsługiwać maszyny i narzędzia – mówi Krzysztof z okolic Leeds w północnej Anglii, który projektuje i montuje meble pod zabudowę. Oferty dla mechanical assembler znaleźć można na podanych już wyżej stronach internetowych. Podczas następnego spaceru przez miasto – oczy w słup! Wprost na ogłoszenia z napisem assembler wywieszone w witrynach agencji pośrednictwa pracy.

Paweł Przybylski

 

 

W poszukiwaniu pracy, warto przeglądać następujące ogłoszenia:

Assembler – monter

Electronics Assembler – monter elementów elektronicznych

PCB Assembler – monter elektronicznych układów

Assembler/ Solderer montażysta (praca przy lutowaniu)

Mechanical Assembler – monter elementów mechanicznych

Production Line Assembler – montażysta na linii produkcyjnej

Electro-Mechanical Assembler – monter elementów elektro – mechanicznych

Mechanical Assembly Fitter – monter mebli

 

 

 Źródło: “Praca i nauka za granicą”, wyd. nr 169 (12.07-25.07.2010)

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!