Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Szczęśliwy Norweg, czyli czego możemy nauczyć się od mieszkańców krainy fiordów

 Szczęśliwy Norweg, czyli czego możemy nauczyć się od mieszkańców krainy fiordów

W poszukiwaniu najszczęśliwszego miejsca na ziemi, trafiamy na Norwegię, która w ostatnim czasie wyprzedziła Belgię w rankingu Światowego Indeksu Szczęścia. Obecnie jest to kraj uznawany za krainę ludzi najbardziej szczęśliwych. Dla niektórych może być to duże zaskoczenie, gdyż Norwegowie nie zawsze emanują optymizmem. Jak jednak podkreślił socjolog i aktor Harald Eia, „są szczęśliwi wewnątrz”, a to jest przecież najważniejsze.

Według ministra spraw zagranicznych, Børge Brende, znaczący wpływ na duże zadowolenie Norwegów ma dobre funkcjonowanie instytucji socjalnych. Służą one obywatelom, a ich działania dopasowują się do potrzeb zmieniających się wśród mieszkańców Norwegii. Instytucje mają za zadanie im pomagać w tak dużym stopniu, jak jest to tylko możliwe.

Sami Norwegowie przyznają, iż są narodem szczerym, a wszyscy są traktowani równo. Obywatele doceniają starania państwa, które niesie im pomoc niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdują. Jak przyznaje jedna z mieszkanek Bergen, „ jeśli wiesz, że cokolwiek by się stało, państwo i tak ci pomoże, zdejmuje to wielki ciężar z twoich barków”. Inni podkreślają dużą znaczenie darmowej edukacji i prawa kobiet. Są też tacy, którzy podkreślają zamożność swojego kraju. Może pieniądze szczęścia nie dają, ale w sposób znaczący ułatwiają życie i na pewno pozwalają spełniać marzenia i realizować swoje życiowe plany. W Norwegii jest niskie bezrobocie, ludzie chcą pracować, a pracy nie brakuje. Większość mieszkańców fiordowej krainy zarabia względnie dobrze. Może to właśnie to „szczęście” przyciąga tak wielu Polaków, którzy wyjeżdżają do Norwegii za pracą i lepszym życiem?

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!